VC++ 2008 błąd podczas debuggowania

Za każdym razem jak kliknę na opcję “Start debugging”, to wyświetla mi się błąd: “Unable to start program”.

Próbowałem reinstalować VC++, ale to nic nie pomogło. Może wie ktoś jak to naprawić, bo ja się strasznie denerwuję tym problemem.

beztytuufjy.jpg

Wychodzi na to, że program nie został pomyślnie skompilowany i nie masz pliku exe.

Pewnie potraktowałeś po macoszemu okienko komunikatu, pojawiające się przy pierwszej nieudanej próbie kompilacji kodu. W okienku tym zadane jest pytanie, czy chce się uruchamiać program, pomimo błędów kompilacji.

Z pewnością zaznaczyłeś opcje “tak” i dlatego masz teraz problem.

Da się to jednak odkręcić.

  1. Z paska menu wybierz Tools->Options…

  2. Rozwiń pozycję “Projects and Solutions”.

  3. Wybierz pozycję “Build and Run”.

  4. W opcjach po prawej stronie w pozycji “On Run, when build or deployment errors occur:”, wybierz “Do not launch”.

  5. Zatwierdź zmiany klikając OK.

Zmieniłem opcję, ale dalej mam problem.

Problem nie ma nic wspólnego z błędnym kodem, ponieważ nawet na pustym okienku wyskakuje błąd.

Na jakim pustym okienku?

W komunikacie masz wyraźnie napisane, że brakuje pliku exe a więc kod się poprawnie nie skompilował.

Swoja drogą, dlaczego nazwałeś swój projekt Debug?

http://img4.imageshack.us/my.php?image=beztytuuyez.jpg

Z tego co widzę w oknie Output, następuje próba uruchomienia projektu, bez jego kompilacji (okno kompilacji jest puste).

W tym samym oknie opcji co poprzednio (pkt 1-3) w opcji “On Run, when projects are out of date”, wybierz “Always build”.

Error List jest pusta? (w menu View -> Error List)

Wielkie dzięki, zmieniłem opcję i teraz wszystko działa :slight_smile: