Vdsl Orange do 80Mb/s - prędkość

no i już masz Vdsl i mam do was pytanie czy prędkość wzrośnie jeszcze ?

 

 szału nie ma ale lepiej niż w “Netia” miałem Down - 11Mb/s / Upload - 1Mb/s

 

Czy coś się może poprawić prędkości ? jak tam moja nowa linia ?

Na razie nie wyłączam (restartu) FunBox - czytałem że niby przez 10 dni stabilizuje się i trzeba mieć cały czas włączony.

 

po kablu

4040693826.png

 

po wi-fi

 

4049116129.png

“Do 80mb/s” Czyli możesz mieć mieć nawet 1/10 tego, choć coś tutaj ogranicza twój transfer, albo masz router po drugiej stronie domu. :slight_smile:

widełki są od:  

Download - 21Mb/s do 80Mb/s

Upload - 1Mb/s do 8Mb/s

 

czyli Upload jest super ale download mógłby jeszcze podskoczyć i tu pytanie czy podskoczy ? 

można wywnioskować po tych parametrach jaką mam długą linię ?

VDSL w Orange spałnia swoje wymagania co do prędkości względem odległości instalacji od Centrali (do 1000m). Jeżeli jest to większa odległość i stare przewody nie osiągnie tej prędkości. Dziwne że nie poinformowali Cię przed instalacją o tych warunkach. Teraz tylko możesz reklamować i zejść na nizszy pakiet (tańszy).

PS. Jak zamawiałem 40 MB to konsultant telefonicznie podał mi długośc przewodów od Centrali do mnie (970m) i miałem te 40 MB z haczykiem jeszcze.

mówili w salonie że w granicach około 40Mb/s powinienem mieć , a instalator mówił że 31Mb/s złapał synchronizację i więcej się niby nie da ( ale pytam bo czasami można więcej wyciągnąć i czy oni nie zablokowali przy tych 31Mb/s) moja linia według Google map do centrali ma jakieś 1km ale to w lini prostej więc nie wiadomo ile ma dokładnie. Mieszkam w dużym mieście w samym centrum i położyli mi nową linię Orange bo nie miałem ich tylko samą Netię na ich linii miedzianej ale z prędkościami  Download -11Mb/s a Upload -1Mb/s

 

ale jak na niższy skoro niższy pakiet  to opcja do 20Mb/s w technologi ADSL a ja mam więcej niż te do 20Mb/s

4049116129.png

 

, no i cena jest ta sama do 10Mb/s ,20Mb/s ,80Mb/s kosztuje 39.90zł + telefon lub utrzymanie lini

No właśnie to jest ta polityka Orange…od umowy nie odstąpisz bo nie możesz…mogą Ci zmiejszyć na 20mb choć właśnie tyle teraz masz, a cena jednego i drugiego jest taka sama. Złodziejstwo powinno być karane. Była opcja 40mb to zlikwidowali cwaniaczki i zrobili wszystko w jednej cenie.

a czy wysyłanie nie powinno pokrywać się z pobieraniem ?

np: 20/2 40/4 80/8 a ja mam 28/7 bo z Upload jestem zadowolony 

Upload masz powiedzmy dobry…no ale Down nie ma nawet 50%

no niema i nie wiem czy jeszcze czekać bo mam od 7 ten internet  czy pisać do nich 

Pisać i dzwonić ile sie da. Ja u nich siedziałem 2 lata na 40-ce. Co prawda małem tak jak w umowie, ale płaciłem 110 zł misięcznie. Dzięki Bogu okablowali nareszcie moją starą kamienice w UPC. Teraz mam 120mb i tyle mam. Płace 69 zł.Reasumując 3x szybciej… 1/3 taniej.

no ja będę płacił 70zł z utrzymaniem łącza za ten VDSL 

 

a co im napisać ?

Co napisać ? a to…że nie spełnia warunków umowy i masz 14 dni od montażu na wycofanie sie bez podania przyczyny.

no chyba nie mam tych 14 dni , skoro zamawiałem w salonie ,  a jak bym zamawiał przez www/telefon to podłączą internet po tych 14 dniach 

Na pewno jest lepiej niż było w Netii ale mogło by być jeszcze lepiej 

To nie czekaj ani chwili…wal tam i wycofaj to…masz pełne prawo…od 1 stycznia zmienili przepisy.( z 10 dni na 14)

a gdzie jest ten przepis ? chyba chodzi na odległość zamawiania usług a nie w salonie

https://www.mall.pl/zwrot-towarow-w-okresie-14-dni/

no ale to jest przy zakupie na odległość a nie w salonie 

Tak wiem (właśnie załapałem) …ale to nie znaczy że nie możesz spróbować w salonie póki czas…próbuj. Powodzenia

i co mi to da ? wrócę do Netii 11/1 :frowning:

Pewnie nie masz innego operatora pod ręką ? To tak jak ja miałem.Najpierw osiedlowy , który zlikwidowali, a potem TP (obecnie Orange) i nareszcie jest UPC. No cóż…przykro mi. Ale nie dawaj za wygraną i domagaj się swego. Pzdr