Vectra 150 Mb/s czy dobry dają router wifi

Dzień dobry,
z góry przepraszam za dział, mam pytanie co do modemu/routera z Vectry 150 Mb/s. Jaką prędkość na nim wyciąga się po wifi? Czy to jakiś nowszy router czy jakieś starocie co będzie z 60 Mb/s?
Dziękuję

A skąd pewność że twoje karty wi-fi w innych urządzeniach niż router wyciągną więcej?

w lapku jest karta Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac. Uciągnie?

Nie.

A teraz poważnie, żadne urządzenie w domu nie wyciska mi więcej jak 80-90 Mb/s nawet te które według specyfikancji powinny ciągnąć 300.
Dlatego stacje mam podłączone kablem.

Nawet przy karcie wifi ac i nowszego jej typu? Ktoś ma inne doświadczenia?

Co za różnica “ac” czy “b” czy “g”?
Karta która mam w stacji zgodnie ze specyfikancją powinna ciągnąć 300, nie ciągnie.
Wpływa na to odległość od routera, ściany, zakłócenia…
Co byś nie zrobił nie wyciśniesz bezprzewodowo więcej.

Posiadam z Vectry 150 Mb/s. Ale mam swój router, ponieważ ma się wpływ na jego ustawienia. Jeśli dostaniesz modemorouter to masz bardzo ograniczony dostęp. Zaletą jest oczywiście jedno urządzenie i jakby nie patrzeć mniejszy pobór energii. Jeśli masz router 10/100/1000 na WAN i LAN to zostań przy nim.
Zapraszam na forum http://forum.satkurier.pl/index.php?showtopic=1776#p409479 , znajdziesz tutaj więcej informacji.

Mam net z Asta-Net 120Mbit/s download posiadam router z pasmem ac i na lapku z WiFi ac osiągam bez problemu pełną prędkość. Na życzenie mogę przesłać screena ze speedtestu. Oczywiście porty lan w routerze są gigabitowe choć to nie reguła dotyczaca wszystkiego z ac. Widziałem w sprzedaży “cuda techniki” z pasmem ac z portami LAN o prędkości 100Mbit/s.

Oprócz tego znaczenie ma zagęszczenie innych sieci będących w okolicy, zajętość kanałów, częstotliwości. Prawdopodobnie wyższe prędkości będziesz osiągał na 5Ghz