Vectra a Arris TG862 i wyłączenie wifi


(Saper82) #1

Witam

 

Od dziś, jestem "szczęśliwym" posiadaczem modemo routera Arris tg862 od Vectry.

Mam własny router WIFi, więc go podpiąłem pod sprzęt od Vectry, ustawili mi go ŁASKAWIE w tryb bridge (ten od vectry) po 5 minutach tłumaczenia o co chodzi.

 

Co prawda, sam doszedłem to tego jakie jest hasło do panelu w routerze, wyłączyłem sam wifi, jednak jak się samemu zmienia ustawienia, nie przez infolinie to ustawienia są do czasu resetu, przy ponownym włączaniu sprzętu ustawienia są pobierane z serwera Vectry, takie jakie oni ustawili, więc lipa.

 

Stąd pytanie:

Czy da się poprzez infolinie wyłączyć wifi na stałe w modelu routera który mi dali? Jak do nich gadać? Babeczka z którą gadałem twierdziła że się nie da, może jakaś niekumata była.

 

//edit

mam 10 dni na wypowiedzenie umowy jak by co. 


(roobal) #2

Faktycznie jakaś niekumata musi być. Spróbuj wysłać mailem albo pisemnie pocztą prośbę o wyłączenie WiFi/rezygnację z usługi WiFi, np. do działu reklamacji.


(Saper82) #3

Twierdzą że się nie da nadal.  Poważnie zastanawiam się nad przejściem do konkurencji po wielu latach. Jeśli zostanę mimo to, to wyśle do nich reklamacje, a skan pisma jeśli napiszą że się nie da zamieszczę tutaj i w innych miejscach.

 

Wam radzę dobrze się zastanowić nad wyborem Vectry, chyba że chcecie mieć pudło w którym nawet hasła do WiFi nie da się samemu zmienić w normalny sposób. 

Już nie wspominając o innych problemach z siecią domową używając tego routera, bez własnego.

 

Chyba że ktoś ma jednego laptopa, nie wie co to IP publiczne, przekierowanie portów, itp, wtedy powinien być zadowolony.