Vectra - brak internetu - problem

Witam. Na wstępie zaznaczam, że wszystkie tematy o vectrze przeczesałem, próbowałem wszystkiego i nic nie pomaga.

Mam vectre z kablówki. Mam od nich modem marki Thomson i jak podłaczam kabel od neta bezpośrednio do kompa i wtedy internet działa. Problem zaczyna się gdy podłączam router dlink dir-685. Kabel od modemu podłączam do wan i kablem lan ciągne kabel od routera do komputera. Wtedy internet nie działa, jest wifi, ale po prostu nie ma internetu. Po wyszukiwaniu problemów wyskakuje, że to serwer DNS. W routerze nie kopiowałem MAC i mam ustawione na dynamiczne ip. Co robić?

Ps. Przed remontem takie rozwiązanie z takimi samymi ustawieniami dawało rade. Po remoncie i ponownym podłączeniu po prostu coś jest nie tak.

A resetowałeś modem od vectry, po przełączaniu kabla?

Pisałem, że próbowałem wszystkiego :). Tak, resetowałem.

Powiem tak, mam internet z Vectry i dla swojego świętego spokoju po pierwsze sklonowałem MAC adres karty sieciowej do rutera , wcześniej sprawdziłem ustawienia karty sieciowej na modemie podłączonym bezpośrednio do karty sieciowej spisując adres IP DNS itp. Po sklonowaniu MAC adresu we właściwym miejscu w konfiguracji rutera (WAN) wpisałem te dane IP itd.wcześniej spisane. Potem w komputerze ustawiłem dynamiczny adres IP i restart komputera.

Moim drugim rozwiązaniem było zgłoszenie do VECTRY że nastąpiła zmiana karty sieciowej i wtedy podałem im po prostu MAC rutera bez klonowania MAC adresu karty sieciowej żeby nie zastanawiać się na przyszłość. W takim przypadku internet dostarczany jest do rutera i tyle.

Wiem że pisałeś “próbowałem wszystkiego” mimo to podałem co ja robiłem u siebie. A nie lubie zostawiać wszystkiego przypadkowi tylko świadomym działaniom.

Pozdrawiam

Kurczę… Potrzebuje wifi na zaraz, a męczyłem się całą noc i nie mam już więcej pomysłów. Proszę o pomoc…