Vectra - co potrzebne do stworzenia sieci bezprzewodowej?

(CoolWeed) #1

Witam . Mam pytanie , otóż parę dni temu zakupiłem sobie telefonik z wifi . Chciałbym z niego korzystać w domu ale nie mam internetu bezprzewodowego . Co posiadam to net VECTRA 10Mb normalny . Co bym musiał zrobić abym miał wifi ? Dzięki za pomoc . Pzdr.

(roobal) #2

Co to oznacza normalny? Tego oprócz Ciebie nikt nie wie. Podstawowa informacja - jakie posiadasz urządzenia sieciowe, tj. masz jakiś modem lub router? Jeśli tak, to podaj nazwę i model.

Prawdopodobnie router z AP, tzw. router bezprzewodowy, ale być może wystarczy tylko AP, ale tego nie wiem, bo nie napisałeś co już masz. Jeśli potrzebujesz router wifi, to pytaj w tym temacie o wybór routera :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html

(CoolWeed) #3

Router jaki posiadam to Cisco EPC 2202 .

(roobal) #4

To nie jest router tylko modem kablowy, natomiast Ty potrzebujesz zwykły router (bez wbudowanego modemu) z wbudowanym punktem dostępowym. Jaki konkretnie router wybrać, to pytaj w tym temacie :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html tam możesz określić swoje potrzeby i na ich podstawie zostanie dobrany odpowiedni router. Jeśli nie masz jakiś specyficznych wymagań, to tak na prawdę wystarczy Ci najzwyklejszy router bezprzewodowy, koszt takiego urządzenia to około 50zł.

(CoolWeed) #5

Jeszcze jakbyś mi podał przykładowy link do takiego urządzenia byłbym wdzięczny . Patrząc według opisu tego urządzenia będe wiedział konkretniej czego szukać . Dzięki i pzdr .

(roobal) #6

W skrócie szukasz routera, który ma interfejs WAN na złącze RJ-45 (10/100Mb/s). Tutaj masz przykładową specyfikację :arrow: klik koszt tego przykładowego routera to jakieś 65zł.

(CoolWeed) #7

Ok dzięki wielkie . Temat można zamknąć .

-- Dodane 09.12.2012 (N) 23:14 --

A w sumie jeszcze jedno pytanie . Ten router muszę podłączyć za moim modemem czy zamiast mojego modemu ?

(roobal) #8

Modem podłączasz do tego routera kablem sieciowym, tym który podłączasz do komputera.

(CoolWeed) #9

Ok dzięki za pomoc .