Vectra - co potrzebne do stworzenia sieci bezprzewodowej?

Witam . Mam pytanie , otóż parę dni temu zakupiłem sobie telefonik z wifi . Chciałbym z niego korzystać w domu ale nie mam internetu bezprzewodowego . Co posiadam to net VECTRA 10Mb normalny . Co bym musiał zrobić abym miał wifi ? Dzięki za pomoc . Pzdr.

Co to oznacza normalny? Tego oprócz Ciebie nikt nie wie. Podstawowa informacja - jakie posiadasz urządzenia sieciowe, tj. masz jakiś modem lub router? Jeśli tak, to podaj nazwę i model.

Prawdopodobnie router z AP, tzw. router bezprzewodowy, ale być może wystarczy tylko AP, ale tego nie wiem, bo nie napisałeś co już masz. Jeśli potrzebujesz router wifi, to pytaj w tym temacie o wybór routera :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html

Router jaki posiadam to Cisco EPC 2202 .

To nie jest router tylko modem kablowy, natomiast Ty potrzebujesz zwykły router (bez wbudowanego modemu) z wbudowanym punktem dostępowym. Jaki konkretnie router wybrać, to pytaj w tym temacie :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html tam możesz określić swoje potrzeby i na ich podstawie zostanie dobrany odpowiedni router. Jeśli nie masz jakiś specyficznych wymagań, to tak na prawdę wystarczy Ci najzwyklejszy router bezprzewodowy, koszt takiego urządzenia to około 50zł.

Jeszcze jakbyś mi podał przykładowy link do takiego urządzenia byłbym wdzięczny . Patrząc według opisu tego urządzenia będe wiedział konkretniej czego szukać . Dzięki i pzdr .

W skrócie szukasz routera, który ma interfejs WAN na złącze RJ-45 (10/100Mb/s). Tutaj masz przykładową specyfikację :arrow: klik koszt tego przykładowego routera to jakieś 65zł.

Ok dzięki wielkie . Temat można zamknąć .

Dodane 09.12.2012 (N) 23:14

A w sumie jeszcze jedno pytanie . Ten router muszę podłączyć za moim modemem czy zamiast mojego modemu ?

Modem podłączasz do tego routera kablem sieciowym, tym który podłączasz do komputera.

Ok dzięki za pomoc .