Vectra - podłączenie i konfiguracja

Witam. Niedługo przejdę na vectrę ale jako że nie znam sie za bardzo na sieciach to mam 3 pytania:

  1. Czy jest możliwość nieużywania modemu od vectry tylko routera wifi który już mam? Chodzi o to czy jest możliwość podłączenia kabla z neta vectry prosto do routera wifi a nie że najpierw do modemu a potem routera?

  2. Jakich informacji będę potrzebował konfigurując vectrę tak by mieć internet i w PC (przewodowo) i w lapku (bezprzewodowo)? Jakie informacje, dane, liczby sobie spisać?

  3. Czy są jakieś problemy przy ustawianiu internetu z vectry? Mam na myśli konfigurowanie modemu (jeśli jego obecność jest konieczna) i routera tak by te dwa urządzenia sie zgodziły (dns, mac i inne duperele)?

Ad1, niet, mają swój dedykowany modem / router który jest konfigurowany zdalnie (nie da rady przy nim grzebać by nie odcięli cie od neta). Jeśli dostaniesz modem, musisz podpinać swój router. Jeśli dostaniesz router to podpinasz swój router by mieć ap, a jeśli dostaniesz router z ap to swój możesz sprzedać :stuck_out_tongue:

Ad2, żadnych, wszystko zrobi się z automatu (o ile nie kopałeś w ustawieniach wcześniej, wszystko ma być na automat)

Ad3, nie ma, wszystko robi się samo, w dodatku technik który będzie ci ciągnął druta (jak to zabrzmiało :P) sprawdzi czy modem działa. Vectra nie filtruje mac. A ich modemu nie podmienisz więc problem z głowy.

No przy nim pewnie zadziała ale ja będe musiał potem do ich modemu podłączyć swój router. I wtedy mogą pojawić sie problemy których pan z vectry nie rozwiąże (chyba że wyłożę dodatkowe 5 zł miesięcznie za modem wifi).

Boję się że nie dam sobie z tym rady. Że mój router który wg. wielu będzie współpracował z modemem vectry jednak nie będzie współpracował:/

Aha a czy vectra blokuje p2p? Bo jak tak to rezygnuję:P

Vectra nie blokuje p2p, będzie współpracować (podłączysz rj45 z modemu do gniazda wan routera), jak nie zadziała zresetuj ustawienia (coś wcześniej zmieniałeś) + ustaw zabezpieczenia wifi / hasło do routera i tyle

Dzięki ale pozwolisz że jeszcze o coś spytam przy okazji:

Jak długo trzeba dociskać przycisk reset w routerze by go dobrze przywrócić do ustawień fabrycznych? Wiem że czasem są z tym problemy. Coś czytałem że trzeba w trakcie resetowania odłączyć zasilanie a potem znów je włączyć. To prawda?

Zależy od urządzenia. Na ogół wystarczy przytrzymać kilka sekund aż diody zgasną.

Ja mam cały pakiet z Vectry już 6 lat.Modem musi być,ja natomiast mam od nich modemo-ruter.Dostałem klucz,wbiłem i jest internet na 2 komputerach.Szybkość internetu jest cały czas taka jak w umowie.Polecam.

Prędkość / stabilność zależy od lokalizacji. Lepiej mi powiedz co twój post wniósł do tematu :stuck_out_tongue:

Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w instrukcji obsługi do Twojego routera. Chyba, że pochwalisz się jaki to router to poszukamy w manualu do niego (chodziło o pytanie o reset).

:roll: