Vectra zew. iP

Mam pytanie byłem dzisiaj w vectra i pytałem się o zew. iP powiedzieli mi że mam złożyć podanie i podać MAC karty sieciowej.Ja mam laptopa więc sobie zrobiłem wi-fi w domu i co ja mam podać mac routera ??? czy urządzenia które odbiera wi-fi w laptopie ???

Jeśli się nie mylę… routera ;]

Ale najlepiej spisz MAC routera i karty w kompie i napisz dwa wnioski. Pójdziesz do nich, się spytasz, który MAC jest potrzebny i dasz im odpowiedni wniosek :stuck_out_tongue: .

Routera, o ile ma NAT a zapewne ma.

Tylko tej karty która jest do nich podłączona.

Bo ja w Linksysie podałem to co mi pisało na pudełku ale nie przydzielało, a za chwile w nim znalazłem i było o nr. wyższy a interfejs WiFi miał jeszcze jeden nr. wyższy.

U Ciebie pewnie idzie do portu WAN i owego portu musisz MAC mieć.

Router mam Linksys WRT54GC czyli mac routera muszę podać w vectra ??

Tak. Z tego co pamiętam to dobili 1PLN do rachunku :slight_smile:

Mam pytanie jak zrobić przekazywanie ip bo zamiast normalnego ip mam 192.168.1.100 ??

A jak zdefiniujesz normalne IP? :slight_smile: To jest IP twojego komputera w sieci domowej, które przyznał ci twój router. Poczytaj trochę o maskaradzie: http://pl.wikipedia.org/wiki/NAT

Nie wiem co masz na myśli pod hasłem “przekazywanie IP”. Może chodziło ci o przekazywanie portów? O tym będziesz miał napisane w manualu od routera.

http://portforward.com/english/routers/ … Cindex.htm

Dla GC i tam program zaznaczasz lub tu dajmy pod eMule.

http://portforward.com/english/routers/ … /eMule.htm

IP wewnętrzne to co Ci przydzieliło musi Ci przydzielać za każdym razem to samo(lub Static IP bądź statyczne DHCP bo inaczej Ty zrobisz reguły, zrestartujesz komputer i reguły mogą być ale Ty masz nowy adres i nie na ten przekierowywuje połączenia).