VeraCrypt a format komputera

Witam

 

Korzystam z oprogramowania VeraCrypt które mam zainstalowane na partycji systemowej C:\ . Czy mogę sformatować tą partycję ? Co się stanie z partycją zaszyfrowaną ?

 

Pozdrawiam

Nikt nie pomoże ? 

Zapewne nikt nie chce Ci pomóc, ze względu na to, że nikt nie rozumie o co Ci chodzi. Zapewne Ty sam do końca nie wiesz co napisałeś. Postaram się to rozbić tak, aby w jakiś sensowny sposób to opisać…

 

 

VeraCrypt - służy do szyfrowania nośników, dysków itd.

Aplikację zainstalowałeś na dysku C, i teraz pytasz czy możesz sformatować dysk systemowy? Dodatkowo, co się stanie z partycją zaszyfrowaną ?

 

“Czy mogę sformatować tą partycję ?” - Jasne, ale wtedy nie będziesz mieć systemu.

“Dodatkowo, co się stanie z partycją zaszyfrowaną ?” - Pewnie nadal będzie zaszyfrowana, o ile nie będzie to partycja C, którą wcześniej sformatujesz

 

Wytłumaczę jeszcze raz: 

 

Program VeraCrypt  jest zainstalowany na partycji C: ,  tym programem zaszyfrowałem partycję B: .

 

Chcę sformatować partycję C: (systemową)  i na nowo wgrać system windows. Co mam zrobić żeby po sformatowaniu partycji C: , mieć dostęp do zaszyfrowanej partycji B: ??

 

 

Nie istnieje coś takiego jak “format komputera”, sformatować można partycję dysku, komputera jeszcze nigdy nikt nie sformatował.

 

Po sformatowaniu partycji C musisz na niej zainstalować jakiś system operacyjny, na którym działa oprogramowanie VeraCrypt, które też musisz zainstalować.

Po uruchomieniu systemu i VeraCrypt po prostu podasz w tym programie partycję, do której chcesz mieć dostęp a program poprosi Cię o podanie hasła.
 

Nie używaj zamiennie określenia format i formatowanie bo jeśli oba są w języku polskim, to mają całkowicie inne znaczenie