Verbatim vs Platinum

Które płyty są lepsze bo kurde nie wime co wybrać :? Z góry dziękuję za odpwoeidzi :slight_smile:

Verbatim, było sporo na forum na ten temat.

I z tymi i z drugimi różnie bywało, ile to razy padały i było trzeba odzyskiwać. Na dzień dzisiejszy dla mnie tylko EMTEC-i:D

Od dawien dawna używam płyt Verbatim, kiedyś się używało dyskietek Verbatim :). Może i są droższe ale lepsze :slight_smile:

Nie ma się co oszukiwać, tanie płyty (z tesco, carrefoura etc…) są po prostu do duszy… Mediatech i pochodne…

Lepiej kupuj troszkę coś z lepszych, masz gwarancję, że na 10 płyt możesz trafić jedną zepsutą np. z Platinum a z tesco z 10 płyt dobre może być tylko 3… Lepiej kupuj z tanszych Platinum…

Polecam verbatim, często je kupuje kiedy nie ma tych co chce[TDK],nigdy jeszcze mi się źle nie wypaliły , co do platinium to pojedyncze sztuki kiedyś nagrywałem, największe zaufanie mam do Verbatim i TDK. :slight_smile:

Zdecydowanie Verbatim.

Sony i Verbatim dla mnie inne nie istnieją a Tayio Yuden raczej nie bardzo dostępne “u nas” :slight_smile:

Verbatim

Ja kupuje zawsze sony, jeszcze w życiu nie zdarzyła mi się zła płyta :stuck_out_tongue:

Raz kupiłem 20 active jetów (kupuje tylko dvd+r) i z żadnym nie miałem problemów. Dwa tygodnie później kupiłem u typa w sklepie 20 verbatimów po okazyjnej cenie i nagrałem 15, 5 do d… Ale, że to były po okazyjenj cenie to się nie zdziwiłem, że tak się stało.

Ogólnie zazwyczaj polecam nośniki firm:

sony, philips, samsung, emtec, verbatim, esperanza.

Ja do nagrywania zazwyczaj używam Platinum i jeszcze nie zdarzyły mi się problemy z tymi płytami. Może to dlatego, że nigdy nie nagrywam z maksymalną szybkością. Wolę nieco zmniejszyć szybkość, ale mieć pewność, że nic sie nie sypnie. Czasem używam też Sony- tez dobre płyty.

Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie widziałem płyt tych firm.