Verifying DMI Pool Data ...... i się wiesza

(Meteo17) #1

Witam dziś kupiłem nową płyte procesor z allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Zamontowałem wszystko do obudowy podłaczyłem dysk i cd room zasilacz 350W i wgrywam windowsa ale po uruchomieniu komputera pojawia się

Verifying DMI Pool Data ...... i się wiesza co mam robić. Jaka to przyczyna prosze o pomoc, byłem 3 tygodnie bez komputera przyszedł nowy i taka niespodzianka :frowning:

(system) #2

A jaka marka? Jaki model?

(Meteo17) #3

Zasilacz IBOX ale czy to moze być wina zasilacza bo dysk jak podłaczyłem do innego kompa mogę pliki szczytywać a w moim komputerze dałem formatuj i wgrywam nowego windowsa i powinna instalacja startowac ale ten napis cały czas Verifying DMI Pool Data ...... i się wiesza co robić. JAka to może być przyczyna tego nówka płyta procesor i taki błąd

(Meteo17) #4

A na płycie głownej nie ma zworki w cemosie czy to moze być przyczyna ze nie ma tego tam wcale

(klopas) #5

na dysku masz zworkę źle ustawioną... u mnie to samo... pomyliły mi się strony i dysk czytał, ale zawieszał się na tym DMI pool data...

(JNJN) #6

A do biosu możesz wejść normalnie ?

Poczytaj instrukcję do płyty co mówi o zworce i ustawieniu kasowania cmos.

Sprawdź podłączenia i ustawienia dokładnie.

Sprawdź jak startuje bez dysku - dysk odłączony.

(Meteo17) #7

do biosu wejść moge

kable podociskane są

bez dysku jest to samo

zworke na dysku mam na master

a czy na płycie powinna być zworka w cemosie w instrukcji nic nie widze no i po angielsku

Proszę pomóżcie bo od 5 godzin się męcze i nic jestem w rosypce

NA komputerze którym teraz jestem jak go włanczam też pojawia się Verifying DMI Pool Data ale startuje się zystem a u mnie stoi mam dysk z partycjami 3 są na 2 mam pliki a na jednej pusta jest ntfs na której windowsa chcem wgrać, prosze o pomoc co robić

(JNJN) #8

Sprawdź wszystko dokładnie jeszcze raz z instrukcją do płyty.

Odłącz kompa od zasilania 230 V i wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw w biosie tylko co trzeba i zapisz Save i zobacz teraz.

(Meteo17) #9

Zrobiłem i nic nie działa nadal ten bład przy starcie systemu chcem wgrac windowsa i to samo ten błąd już wszystko sprawdzałem i lipa :frowning: a płyte procek dziś nowe kupiłem czy to winna płyty ??

(JNJN) #10

Załóż jeden moduł pamięci do I banku.

Inną kartę grafiki.

Inny moduł pamięci.

Po każdej zmianie reset biosu i zobacz.

Może aktualizacja biosu płyty.

(Meteo17) #11

Mam tylko jeden moduł banku pamieci przekładałem już i nic

karta grafiki zintegrowana jest,

innego modułu pamieci nie mam

a reset biosu nie pomaga.

To nowy zestaw jest i taki problem odrazu wiec czyja to wina moze być płyty głownej to oddam na gwarancje albo moze zasilacz za słaby, ale w biosie wykrywa dyski pamięć itp.

Mam to na gwarancje ale szkoda wysyłać, serwisant napisał mi że:

musialbym podlaczyc do plyty tester - bedzie wiadomo wtedy w czym jest problem.

Moze to byc wina BIOS'u, ewent. dysku twardego.

No ale jak dysku to by go nie wykrywało jak wkładam dysk na inny komputer działa normalnie

(JNJN) #12

Albo reklamacja, albo zrób aktualizację biosu.

Jeśli wszystko dokładnie sprawdzone, ale sprawdź zasilacz i inne komponenty czy sprawne. Może to być jakaś niezgodność sprzętowa np z modułem pamięci. Dla pewności trzeba by było zrobić tak : na pewno sprawny zasilacz i moduł pamięci, reszta wyjęta i wypięta i start, jak dalej to samo to wygląda na płytę główną.

Wrzuć jeszcze i poczytaj:

Verifying DMI Pool Data

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Meteo17) #13

Rozwiązanie problemu dysk niesprawy cóz ale na innym komputerze działa super wymieniłem na inny dysk i działa wszystko kompatybilnie i sprawnie dzięki za pomoc, pozdrawiam.