VertrigoServ przyśpieszenie dzialania

Jak pisałem, Twój konfig jest biedny. To czego nie masz, dopisujesz, restartujesz i patrzysz co się dzieje.

Najlepiej postaw sobie jakąś VM z Vertigo i na niej testuj.

Poniżej tych wpisów które mam wklejam resztę? i to ma teoretycznie zadziałać? :wink:

Niekoniecznie poniżej. Konfig podzielony jest na sekcje.

Dlatego nie testuj na produkcji lub oddaj to komuś kto się na tym zna.

Są ludzie od baz danych… tak słyszałem :wink:

Raczej są sysdba i ludzie, którzy grzebią w języku sql :wink:

Jedno z drugim niekoniecznie musi iść w parze.

Ja polecam wampserver

A w sumie to dlaczego z mieniłeś linuxa na windows serwer?

Takie wymagania żeby był Windows Server, uruchomiłem wamp server i na nim faktycznie są wszystkie ustawienia które potrzebuje do InnoDB, ale nie mogę znaleźć w my.ini miejsca do wpisania lower_case_table_names= , w kilku miejsach wpisywałem w pliku konfiguracyjnym [mysqld] i nie działa… ktoś coś ?

http://webdev.issimplified.com/2010/03/02/mysql-on-windows-force-table-names-to-lowercase/

BTW jak nie działa to musisz zainstalowac tę samą wersje mysql w windows co miałeś na linuxie,bo są różne 55. 5.6 5.7 6.0 i pomiedzy wersjami konfigy my.cnf i my.ini nie działają.Czyli na linuxie sprawdz jaką miałeś wersje
root@server:~ # mysql -u root -p
Enter password:
Welcome to the MySQL monitor. Commands end with ; or \g.
Your MySQL connection id is 2057
Server version: 5.6.40 Source distribution <<<==== tu masz wersje

i nastepnie zainstaluj tę samą wesje w Windows server i jak przekopiujesz konfiguracje z my.cnf do my.ini to powinno wszystko działać.

Linux : 5.7.22 - MySQL , w Windows aktualnie 5.6.12 aż taka różnica? że nie pójdzie… ;(

no tak bo na linux masz wersje mysql 5.7 a na windows ,masz 5.6 zeby sie zgadzaly konfiguracje musisz miec te same wersje.Nie muszą sie zgadzać co do wersji po drugiej kropce czyli jak masz 5.6 12 i 5.7.22 to 12 i 22 jest nie wazne tylko wazne 5.6 i 5.7 ,i sie nie zgadzają ci wersje i dlatego musisz zainstalować na windows tą samą wersje co masz na linuxie,wtedy wszystko zadziała.

Na Windows chciałem skorzystać z pakietu WAMP Server nie wiem czy nie będzie problemu z aktualizacją samego MySQL w nim bo on ma teraz 5.6. Musiałem przenieść z linuxa bazę i od 2 miesięcy mam wszystko postawione na VertrigoServ ale tam nie ma możliwości konfiguracji InnoDB w pliku konfiguracyjnym zależy mi na zwiększeniu prędkości działania. Dlatego robię wszystko żeby przerzucić WAMP Server, bo tam jest pełna możliwość konfiguracji InnoDB i optymalizacji przedewszystkim.

Ale ty korzystasz z innej wersji mysql niz ta co miales na linux ,nie mozesz zainstalowac samej bazy mysql w wersji 5.7 czyli tej co miales na linux i zwyczajnie przekopiowac konfig z my.cnf do my.ini?

Na linuxie też miałem 5.7 i bezproblemowo przeniosłem to na VertigoServ, ale niestety z WAMP Server się nie zgadza… instalacja MySQL do tego muszę phpmyadmina itd… wolałbym gotową paczkę… no chyba że jakiś konfig na to co mam teraz na Vertigo który by przyśpieszył działanie… systemu

Zainstaluj po prostu MySQL w wersji 5.7 i daj sobie spokój z pakietami Vertigo, WAMP itp. zainstaluj na serwerze MySQL Workbench, a nie bawisz się z phpMyAdmin. I tak koleś pewnie loguje się przez RDP?

Pisałem Ci od początku to co kolega, skopiuj konfig z Linuksa. Po co tak kombinujesz? Lub daj to komuś kto naprawdę się na tym zna.

No tak bo WAMP to kombajn aplikacja i w niej jest Mysql w wersji 5.6 a ty żeby przenieść z linuxa setup potrzebujesz mysql w wersji 5.7.Możesz to zrobić na kilka sposobow np. wyłączając baze mysql w WAMP i instalując ja oddzielnie w odpowiedniej wersji.

niewiarygodne że ktoś instaluje Windows Serwer po to żeby zainstalować na nim Apache, Mysql i PHP. Ja bym wolał wirtualkę postawić.
Napisz może coś więcej o samej aplikacji, w jaki sposób aplikacja się uruchamia, jak łączy się z bazą, jaka duża jest ta baza, jakie dane przechowuje bo na razie to jest wróżenie z fusów - może kabel do serwera jest uszkodzony? Zdarza się że z gigabita zrobi się 100Mbit i wszystko wolniej chodzi. Sam nie raz uruchamiałem MySQL pod WS i takich szopek nie miałem. Może baza chodziła na szybszym dysku?

2 polubienia

Windows Server ma kilka zastosowań, przede wszystkim uruchomiłem na nim Active Directory, router, serwer DNS, program sprzedażowy pracujący na (SQL Server) i wiele wiele innych zastosowań. Niestety jeden program na jakim pracujemy działa na MySQL, baza ma około 700mb ( i stale rośnie) dane w postaci userów, loginy, hasła itd… łączymy się do bazy po ODBC. Na Linuxie działało bezproblemowo w tym momencie podejrzewam że problem jest w samym configu, chciałbym przydzielić większą ilość RAM’u, wiem że robi się to w w pliku my.ini niestety w przypadku VertigoSerw w pliku my.ini nie ma ustawień dla silnika InnoDB na którym działa nasza baza. Łącze 1Gb/s spina się, potwierdzone, zresztą program działa też na localhoście na serwerze na którym jest zainstalowana baza i niestety tak samo… bardzo, bardzo długo myśli podczas wykonywania jakichkolwiek operacji…

Może zapytam inaczej. Czemu nie postawisz jakiegoś Linuksa na hyper-v?

SQL Server i router na jednej maszynie? I pewnie serwer ma publiczne IP?

Serwer nie ma publica, łącze się lokalnie a zewnętrznie najpierw VPN do Mikrotika, a potem RDP .
Hyper-V nie postawię bo mam wersję Foundation ;(