VertrigoServ przyśpieszenie dzialania

Ok. Napisałeś router, to wyszło jakbyś serwerem był wpięty bezpośrednio do ISP. Skoro nie hyper-v to czemu nie zrobisz jak pisałem?

Swoją drogą, jeśli na WS routujesz ruch w LAN to marnujesz zasoby. Dwie karty spinasz w bonding (w WS to się chyba nic teaming nazywa) i masz refundację i większą przepustowość. Oczywiście switch też musi wspierać LACP, bo z MT problemu z tym nie ma.

cała baza ma 700mb? to mało u mnie jedna tabelka bazy mysql miała ponad 2 GB :smiley: spokojnie musisz zrozumieć o co chodzi w bazie mysql i sobie poradzisz to jest proste jak konstrukcja cepa.Zainstaluj tą baze w tej wersji która miałeś na linuxie,póżniej przekopiuj z linuxa na windowsa i wszystko.Nie używaj jakiś tam rzeczy typu WAMPbo to sie tylko nadaje na testowe środowiska gdzieś na localhost.Błahostka żeby to przenieśc tylko musisz zrozumiec na czym polega problem… a on polega na tym że masz dwie wersje serwera i nie będzie działać konfiguracja wtedy.Jak będziesz mieć te same wersje to zadziała.

1 polubienie

Czyli podsumowując, pobieram MySQL (taką samą wersje czyli 5.7 w moim przypadku) do tego instaluje Workbench z jego poziomu wgram backup przeniesionej bazy, do MySQL i teoretycznie powinno zadziałać :wink: ?

a nie mozesz wylaczyc bazy na linuxie spakowac jej jakims zipem tarem wgrac na windows i rozpakować.700mb backup moze byc klopot z wgraniem.Ja tak robie z baza ktora wiem ze jest zbyt duza zeby ja wgrywac przez backup.Bo chyba bym musiał czekać z dwa dni żeby sie wgrała.A tak tylko wyłaczam baze pakuje archiverem ,przenosze rozpakowuje,sprawdzam uprawnienia,wlaczam baze i dziala.

Niestety serwera na linuxie już nie mam :frowning: pozostały mi tylko pliki z bazą “backup.sql” ja zawsze wgrywam przez konsole, klepie polecenie i trwa to około 20-30 minut ;-(

Kolega wyżej ma pewnie na myśli cold backup, czyli przy wyłączonej usłudze kopiujesz pliki bazy i przenosisz ją w inne miejsce.

Nie przesadzajmy, 700MB to mało i skopiuje sie w niecałą minutę.

Przed tą operacją wyczyść logi binarne i mimo wszystko zrób dumpa na wszelki wypadek, gdy poszło coś nie tak.

To że masz dumpa z Linuksa za bardzo Cię nie ratuje, bo dump może być już dawno nieaktualny.