VGA do HDMI

Cześć, mam pytanie. Możliwe jest podłaczenie monitora z wyjściem VGA do karty graficznej z HDMI? Teraz mam monitor z wyjściem cyfrowym DVI bez HDMI no i mam podłączony do karty Gigabyte Radeon Hd 7770 no i chciałbym podłaczyć starego CRT`ka do tej karty jeszcze ale ona nie ma VGA. Czy może trzeba będzie zastosować takie coś DVI -> HDMI i VGA -> DVI czyli na dwie przejściówki ? Dodam jeszcze że karta obsługuje Dual Link DVI.

Z góry dzięki :slight_smile:

do karty przypadkiem nie była dołączona przjeściówka dvi>vga? ew. czy karta nie obsługuje takiej przejściówki?

Przejściówka nie była dołaczona, jedynie płyta i instrukcja. A czy karta obsługuje to własnie nie wiem, wiem tylko że obsługuje Dual Link DVI, czyli jeżeli bym kupił z VGA do DVI - I 24+5 pin , które jest Dual Link to by działało? No ale wtedy musiałbym kupić jeszcze z DVI ( monitor ) do HDMI do karty.

 

Chyba że jest taka możliwość że monitor CRT podłącze do zintegrowanej karty graficznej i będzie on działał, ale chyba tak się nie da.

Jeśl jest to Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 (GV-R777OC-1GD) to karta ta posiada wyjście analogowe po przez złącze DVI-I (dual link, 24+5) i można go przez adapter łączyć z VGA (złącze D-Sub).

Niestety nie można w prosty sposób podłączać urządzeń cyfrowych w tory analogowe i odwrotnie, do tego potrzebne są dość drogie konwertery sygnałowe .

Ty masz monitor z wejściem cyfrowym DVI-D i najprościej możesz go podłączyć pod kartę kablem HDMI - DVI-D.

Tu masz podobny wątek.

 

 

Czyli musze użyć dwóch przejściówek ? Jeżeli tak to w takie coś już się nie bd bawił :d