VGA Graphic Adapter problem z grafiką ponowny


(lieft) #1

witam,

po formacie wrzuciłem trochę za dużo niepotrzebnych sterowników, chodzić chodziło, cicho przynajmniej, ale dość topornie przy starcie i zamykaniu. Postanowiłem więc wyrzucić delikatnie zbędne moim zdaniem programy/sterowniki, jakie pobrałem ze strony della po wpisaniu mojego service tagu.

Zrobiłem to naprawdę ostrożnie i z wyczuciem, nic naraz. Efekt? Ponownie mam ostrzegawczy żółty trójkąt w managerze urządzeń przy:

Display Adapters/ Standard VGA Graphics Adapter, code 10 /to urządzenie nie może wystartować, choć jest zainstalowane/.

Musiałem coś mimo wszystko usunąć. Z kwestii wizualno odsłuchowych - czasem nie mam reklam na stronach oraz w gg, co jest plusem, natomiast laptopa słychać, jak chodzi, czasem wentylator przestaje pracować, ale rzadko. Po formacie rzadko kiedy się włączał, teraz na odwrót.

Chciałbym to doprowadzić do porządku, ale nie wiem jak. Nie podoba mi się ponowne stawianie systemu, dla laptopa to też nie jest zdrowe, żeby co chwilę w nim grzebać i stawiać system na nowo.

Próbowałem przywracania systemu, ale to nic nie dało. To samo z obrazem laptopa, jaki mam na dysku zewnętrznym, nie mogę go uruchomić, wyskakuje jakiś błąd /zrobiony ghostem/.

Gdyby nie szum wiatraka, to pewnie by mi to nie przeszkadzało.

Chciałbym prosić kogoś, kto może mnie poprowadzić w rozwiązaniu tego tematu.

Mam podsumowanie z AIDA64 Extreme Edition, mogę podesłać również stronę z moim sprzętem jaki jest sugerowany przez producenta dla mojego laptopa, w sumie jest 41 sterowników, ale nie wszystkie są dla mnie. Nie wiem, czy miałbym odinstalowywać te, jakie już mam czy robić ponowne instalacje, jako nakładki. Próbowałem zainstalować to, co wcześniej usunąłem, to pojawiał się błąd w trakcie instalacji i było po temacie.

Załączam szybki raport z aidy64 oraz screen z ccleaner i managera zadań.

file:///C:/Users/t/Desktop/szybki%20raport%20aida64.htm

http://img.liczniki.org/20110813/1_ccle ... 193359.png

Standart_VGA_Graphics_Adapter-1313193959.png


(rogacz) #2

Ściągnij te:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi ... er-pl.html


(lieft) #3

rogacz , wielkie dzięki, problem rozwiązałeś ! Bardzo Ci jestem wdzięczny.

W trakcie instalacji włączał się pary razy outpost security i dawał opcję remove i bodajże kwarantanna, robił to samo, co wtedy, gdy chciałem zainstalować podobne sterowniki sugerowane przez della. W końcu wyłączyłem outposta na czas instalacji i po problemie. Dodam, że wydajność laptopa po instalacji tego drivera podskoczyła mi z 4.5 do ponad 5 ! Tak wysokiej nigdy nie miałem. Zwykle oscylowała koło 4.7, za dobrych czasów.

Gdy ktoś ma podobny problem z outpostem, proszę dać znać tu lub w innym wątku, jaki być może założę na ten temat.