Vhs zamiana na avi -realne?

Mam stare kasety vhs na których jest moja córka z lat dziecinnych czy możliwe jest w zaciszu domowym przy pomocy magnetowidu,którym jeszcze dysponuje no i kompa przerobić je na format który mogę obejrzeć w odtwarzaczu dvd bez dvixa niestety.Jestem początkujacy więc proszę o rady czy wogóle da się to zrobić.Z góry dziekuję! :roll:

Potrzebujesz do tego kartę TV lub karte graficzną z wejściem/wyjściem VIVO. Jeśli nie masz takiego sprzętu to nie da się przegrać tych nagrań na komputer.

Jak najbardziej. Do tego potrzebna jest karta tv , program przechwytujący wideo (np ten co jest w Nero -Nero Recorde czy coś takiego) i program do konwersji dvd (np AutoGK lub podobny)

  1. Podłączamy magnetowid do kompa za pomocą karty telewizyjnej

2.Za pomocą programu przechwytującego wideo zgrywamy materiał wideo na dysk twardy. (zapisujemy np. jako pliki formatu .vob (DVD) lub od razu do .avi (ale wtedy gorsza jakość))

3.Jeżeli mamy na dysku pliki .vob to możemy je nagrać na płytę DVD lub przekonwertować do pliku .avi (XviD/Mpeg4) za pomocą AutoGK.

Powodzenia. Pytać w razie wątpliwości.

mam kartę telewizyjną, wieczorkiem popróbuję coś zdziałać narazie dzięki!

zebralem sie wczoraj ale juz na poczatku klapa bo nie wiem gdzie jest wejscie do karty tv w instrukcji kompa pisze tylko ze jest"tv in" ale jak ono wyglada i gdzie to juz czarna magia dla mnie,pomocy :o

Mam gazetę w której jest napisane krok po kroku wszystko, więc jeśli Pan chce to mogę PAnu zeskanować i emailem przesłać. A tak po za tym to na karcie powinno być wejście kompozytowe(RCA) tzw Chinche, lub S-Video. Przy czym S-Video oferuje lepszą jakość przesyłania obrazu. A tu graficzne przedstawienie S-Video

Może to pomoże:

Jak zgrać film z kasety VHS na dysk twardy; VIVO, tuner TV