VIA Chrome9 HC i dodatkowy monitor CRT

Dzisiaj podpiąłem pierwszy raz monitor LG do laptopa. Obraz ustawiony na karcie graficznej laptopa odpowiada temu, który jest pokazywany (sklonowany) na ekrany zewnętrznego monitora. Mogę oglądać zdjęcia w większym formacie, a projektowanie stało się przyjemniejsze. Lecz nie wszystko działa jak należy. Nie widać na nim video. Zmieniałem sterowniki od karty graficznej i nadal nic. Włączam playera i prócz samego odtwarzacza (używam Best Playera, ponieważ potrafi przechwytywać screen Prt Scr) nic nie ma na ekranie zewnętrznego monitora prócz czarnego prostokąta.

Help? :idea:

Dodane 24.09.2009 (Cz) 18:50

(ps. sprawdziłem przed chwilą … można oglądać video klipy bezpośrednio na stronach internetowych, np. na Youtube).

Hej,

Rozumiem, że chodzi tylko o filmy skodowane?? Te które odtwarzasz przez BestPlayer’a?? A filmy DVD są widoczne na obu ekranach??

Bo to nie zależy od sterowników do grafiki, tylko od samych kodeków.

A nie próbowałeś użyć trybu pulpitu rozszerzonego - czyli że na drugim monitorze będziesz miał dodatkową przestrzeń?? Przenosisz na nią odtwarzacz i oglądasz tylko na większym monitorze, zamiast używać obrazu sklonowanego na dwóch ekranach. Takie rozwiązanie ma jeden plus - zarówno matryca laptopa, jak i monitor zewnętrzny mogą pracować z maksymalną rozdzielczości, podczas gdy w trybie klonu oba wyświetlają ekran w rozdzielczości maksymalnej dla mniejszego rozdzielczościowo ekranu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To byłoby dobre :slight_smile: A jak ma włączyć tryb rozszerzony? Włączam ‘panel sterowania’ > ‘wygląd i kompozycje’ > ‘ekran’ > i w Ustawieniach zaawansowanych … (mogłem włączyć od razu program obsługujący kartę graficzną) … dobrze, więc jestem w właściwościach monitora … ha… nie ma takiej opcji w aplikacji karty VIA. Chyba że ma inną nazwę.

Co do kodeków, to jakie preferujesz. Mam je dopasować i nadać w ustawieniach odpowiednie parametry, tak? Na chwilę obecną mam pakiet K-Lite oraz dodatkowo Alternative Quick, Real Player i Flash.

Hej,

Najpewniej masz w zasobniku systemowym (tym przy zegarku) ikonkę do sterowników karty graficznej. Poszukaj tam lub w głównym oknie sterowników. Opcja może się dość różnie nazywać. Na pewno nie chodzi o klonowanie tylko o pulpit rozszerzony, czy coś podobnego…

To to akurat nie ma znaczenia, gdyż na każdych kodekach będzie to samo - na jednym ekranie będzie obraz, a na sklonowanym nie. Sam używam FFDShow, AC3 i DivX.

Pozdrawiam,

Dimatheus