VIA HD Audio i SRS - problem ze sterownikami

witam

mam oto taki problem.

chodzi o sterowniki w/w - problem jest taki, że jak ściągnę z tej strony najnowsze stery VIA HD Audio Driver 8.700A, to zauważyłem dosyć niski poziom maksymalnej głośności. przestawiłem wszystkie suwaki na full a i tak głośność z laptopa jest mierna. przy tych sterownikach dołączony jest SRS Premium Sound - i być może z nim jest coś nie tak bo nie ma na nim paska regulacji głośności!

mam obecnie zainstalowaną starszą wersję tych sterowników (6.0.1.7033), którą zainstalowałem z płyty dołączonej do laptopa i tam głośność dźwięku jest bez zastrzeżeń i na tym starszym SRS’ie jest regulacja głośności. problem w tym, że jak oglądam jakiś film albo gram w jakąś grę to zdarza się ze głos trzeszczy, rzęzi, tnie itp.

może ktoś będzie znał jakieś rozwiązanie?

Może spróbój odinstalowac teraz, uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym i tam zainstaluj te najnowsze drivery.

spróbowałem i dalej to samo :frowning:

jakiś inny pomysł?

a mikrofon wyłączyłes?

ja tez tak miałem, takie delikatne szyczenie, weszłem w ustawienia audio, głosnosc mikrofonu = 0, potem elegancko cicho.

miałem wyłączony od samego początku

kurde nie pasuje mi coś właśnie z tym SRS’em ze nie ma tej regulacji a w starszych wersjach jest

a sprawdz na

http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp

czy nie ma moze bez srs’u?

tam są tylko z SRS’em

nie widziałem jeszcze tych sterów bez SRS’u

tej samej wersji są co te na db?

no tak

8700 A

panel sterowania

ustawienia audio

siła głosu głosników

maksymalna?

to to ja na samym początku sprawdzałem

Jaką masz kartę dźwiękową?, typ, model, numer