Video Capture Card?

Nazywa się Video Capture Card po angielsku, ale po polsku znajduję to tylko pod nazwą “Karta tuner TV”

Jednak mam obawy że jak pójdę to kupić to nieźle minie to się z celem, bo mi nie chodzi o pokazywanie obrazu przez sieć (nie mam zamiaru pokazywać meczy z kablówki ludziom w necie), ja nawet nie chcę odbierać telewizji na kompie.

Jedyne co chcę, to nagrać obraz jak gram na mojej Konsoli PS2… chcę nagrać mój gameplay w dobrej jakości i później to (bądź w trakcie nagrywania) na kompa dać. A potem to sam mogę na Youtube wrzucić bądź po-edytować

Chciałem się dowiedzieć na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie?

Czy są przy tym sprzęcie różnice między “odbieraniem telewizji na kompie” a “nagrywanie telewizji i transferowanie na kompa (na żywo bądź nie)” bądź “nagrywanie poprostu tego co jest na ekranie telewizora”?

Czy takie szczegóły wpływają na cenę?

Czy takie sklepy RTV i AGD są dobrym miejscem do ich kupna? Jak byłem w Euro to tylko 2 mieli na sprzedarzy, ale to była ta sama tylko tańsza wersja była bez pilota…

Dzięki bardzo za pomoc!

Ja mam kartę TV Winfast PVR 2000 xp expert. Tu masz screna jak wygląda obraz na niej z mojej PS2…

http://img46.imageshack.us/img46/2540/snapshotmg.jpg

Moogle to FFX-2 ale Cactuara też masz???

Ehhh w każdym razie wygląda ok nawet, ale jakaś ta jakość nie jest super… i podanie mi nazwy karty tylko mi mówi co mam oczekiwać jakbym taką w sklepiece znalazł , ale czy w sklepie wogule miałbym wybór kart…

Ale w każdym razie wielkie dzięki, a powiedz mi, gdzie ją dostałeś i ile kosztowała?

Fakt karta ta ma już swoje lata bo kupiłem ją ponad 3 lata temu ale spisuje się bardzo dobrze jak na moje potrzeby.

Ze względu na to że nie jest już nowością można ją dostać w dość przystępnej cenie, przejrzałem szybko kilka sklepów w internecie

i cena oscyluje w granicach od 100 do 150 zł. Dołączone oprogramowanie też jest całkiem niezłe.

Wspomniałeś że będziesz umieszczał filmiki na youtube więc czy potrzebujesz aż takiej super jakości.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie, może poczekaj aż ktoś inny jeszcze się wypowie.

Oh wielkie dzięki, ale poważnie… skąd o niej się dowiedziałeś? I jak profesjonalnie nazywa się taki typ sprzętu… i powiedz mi jak to nagrywasz, to podłączasz do telewizora jakim wejściem, i czy to nagrywa tylko jak zarówno komp jak i telewizor są do karty podłączone? jak to działa?

PS2 podłączasz bezpośrednio do komputera a dokładniej do karty TV i wtedy widzisz obraz z konsoli na monitorze, w okienku lub można właczyć

na cały ekran. Nie potrzebujesz wcale używać telewizora. Ja nawet dość często tak gram gdy telewizor jest zajęty :slight_smile:

Nagrywanie jest bardzo proste, wystarczy wcisnąć czerwony przycisk REC na pilocie :wink:

Wtedy wszystko co akurat wyświetla nam karta TV zapisywane jest w katalogu na dysku twardym.

Z telwizorem to problemu nie mam, ale brzmi dobrze… i może rzeczywiście taka jakość by starczyła… ale zaczekam aż kto inny coś mi na ten temat napisze… ale z ciekawości

  1. Czy w ten sposób mógłbym nagrywać co się dzieje na ekranie kompa też? bo jak normalnym oprogramowaniem to robię jak Fraps to mam straszne lagi

  2. Do czego ty stosujesz tę kartę z niej nagrania, też masz kanał na youtube czy co? Pytam się bo to dość nietypowy sprzęt do zakupu

Niestety nie można nagrywać tego co dzieje sie na pulpicie :slight_smile:

Do czego ja stosuję ? hmm, przeważnie nagrywam sobie seriale i filmy z dekodera cyfrowego polsatu które są emitowane gdy jestem w pracy

i nie moge ich obejrzeć. Programuję sobie wtedy kartę TV na określoną godzinę i nagrywanie samo się włączy i wyłączy według zaprogramowanego czasu.

Czasami też przychodzą znajomi żeby im przegrać stare nagrania z kaset video na płytki DVD :smiley:

no cóż przynajmniej coś, a nagrywanie to kto wie… VHS zdechł a nagrywarki DVD se narazie nie załatwię, więc może byłoby fajnie