Video Download Helper w Firefoksie zablokowane pobieranie


(Piotrek Pavl) #1

Przy ikonach filmów w VDH pojawiła się kłódka. Czy to oznacza koniec Video Download Helpera?

Nie pomaga zmiana wersji wtyczki i także użycie tej najnowszej.

Pobranie z YT niemożliwe jak i z większości serwisów.

Da się coś z tym zrobić?

S001.png


(Bogdan_G) #2

Który Firefox? Problem jest, bo wersje D. helpera i wersje FF są czasami niepasujące. Helper z nowego FF 39 po zaktualizowaniu do starszej wersji, po prostu nie pobierze. Odwrotnie tez, rozszerzenie działające w starszej wersji, nie działa w nowszej, gdy zbyt duża różnica numerów.

Wyrzuć ten dodatek co masz, potem w dodatkach wyszukaj ponownie i zainstaluj rozszerzenie. Bo normalnie, to pobiera, - sprawdziłem, czy coś by nie grało, choć to muza nie pode mnie: http://prntscr.com/80qqi4

 

Zauważyłem, że może być zablokowane pobieranie dla regionu. Masz USA? Pisze w okienku na dole Twojego screena w helperze - sierot 7 (Orphan 7). Poczytaj w necie o osieroconych linkach po zablokowaniu.


(adamserce) #3

U mnie i pod Windowsem i pod Linuksem (Ubuntu) na niektórych filmach też mam kłódkę i nie można tego zassać.


(Bogdan_G) #4

Pozostaje pytanie - dlaczego bez kombinacji alpejskich, bez omijania zabezpieczeń regionalnych i tam innych ograniczeń - u mnie i innych wszystko można pobrać z netu, i taki download helper działa bez zarzutu, a wręcz jest świetny?

Są tacy, co tak kombinują, że robią sobie kuku i nie mogą cokolwiek pobrać.

W większości problemów z pobieraniem z neta, to kwestia problemów z kombinowaniem, jak omijać ograniczenia.

Podam inny wymowny przykład - 95% aplikacji przyśpieszających download, czyli tweaków i optymizerów, to właśnie spowalnia download.

 

Niektóre rozszerzenia są tworzone i aktualizowane pod konkretne wersje Firefoxa. O tym trzeba pamiętać.


(Piotrek Pavl) #5

Bogdan, ale ja nic nie robiłem prócz wskazania w VDH folderu do którego ma pobierać. Kłódki pojawiły się wczoraj rano. Używałem VDH w wielu wersjach Firefoksa od 28 do 39 (stabilna) i także te z Beta. Działał nawet na Cyberfoksie i podobnych. Wczoraj chciałem zassać teledysk z YT i patrzę że są kłódki więc zacząłem szukać innych plików video i kłódki są przy wszystkich! Nie ważne co bym chciał pobrać.

Odinstalowanie wtyczki i instalacja starszej nic nie daje. W cyberfoksie to samo.

Jaką wersję VDH mam użyć pod Firefoksa x32 39.0?

Teraz mam 5.3.1 i nie działa.


(Maha) #6

Niestety ostatnio na jakimś anglojęzycznym forum też ktoś zgłosił, że niektórych filmów z youtube lub ich wersji HD nie da się ściągnąć. Czy to dodatkami do przeglądarek, oddzielnymi programami (np. JDownloader2 - uwaga na adware przy instalacji), czy nawet snifferami.

 

A zobacz np. niezły dodatek Complete YouTube Saver: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/complete-youtube-saver/ . Najnowszą wersję autor radzi instalować stąd: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/complete-youtube-saver/versions/

Dodatek daje możliwość ściągania klipów video, samego audio i też napisów. Np. audio ściąga takie jakie jest w strumieniach youtube bez konwersji (czyli potencjalnej straty jakości), a jeżeli chcesz je przekonwertować lub np. ściągnąć wideo przesyłane w DASH, czyli w kawałkach (zazwyczaj te wyższej jakości) to używa ffmpeg, którego najnowszą wersję najlepiej ściągnąć stąd: http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

 

Tu linki z opisem:

http://www.cys-audiovideodownloader.com/

 

http://www.cys-audiovideodownloader.com/Converter.html


(Piotrek Pavl) #7

Nakazywanie, rozkazywanie, blokowanie, usuwanie, banowanie…

Internet XXI wieku…

Siedzę w necie od samego początku jego istnienia w Polsce… i powiem jedno…

Młodzi ludzie tego nie widzą ale … internet to już skończył się…

Jeszcze 5lat i nic w nim nie będzie…

a tłumaczę to sobie tak że… YT czyli Google wpadło na pomysł że… pobieranie filmów innym softem jak YTD będzie nielegalne…

Wspomnicie te słowa… Za jakieś kilka lat - google będzie chciało kasy za pobierania i wyszukiwania… bo do tego to wszystko dąży…

Na szczęście mam 39lat i pomału szykuje się na wiczne rozstanie z netem… bo to już nie te lata…

Poczekamy aż Windows będzie w lodówkach, pralkach i podobnych i skończy się net…


(Bogdan_G) #8

Internet, to nie Windows, a i tak zmieni się przestrzeń informacji, oraz dostępu do dóbr kulturalnych. Teraz, to globalne miasto połączonych komputerów, ale także Dziki Zachód i wiele ciemnych stref. Tu i tam jakiś praworządny szeryf pozamiata i część społeczeństwa internetowego pożyje w spokoju.

 

Wielu przewiduje, że kończy się złodziejstwo, oszustwo i terror internetowy. Już płaczą i szukają wzbudzania litości.

 

Na pewno skończy się całkowita anonimowość w necie. Skończy się anonimowe robienie kupy pod czyimś adresem.

 

Mam prawie dwa razy tyle lat, ale szykuję się na zmiany. Nie będą to jakieś ACTA, ale kontakt ze światem ludzi, którzy będą mieli nazwiska, imiona, a system zagwarantuje, że jawnie, to nikt nie będzie chciał szkodzić innemu.

 

Domyślam się, że świat odrzuconych, potępionych i wykluczonych stworzy własne systemy, wlasny internet i własne piekło, ale to każdy zadeklaruje, jak ma żyć.


(Maha) #9

Tu jest odpowiedź autora dodatku:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/video-downloadhelper/reviews/735826/

 

Radzi pobierać go stąd: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/versions/

Jak widać obecnie jest tu wersja wyższa, niż na głównej.


(Bogdan_G) #10

Jest wyższa wersja, ale przycisk pobierania koloru żółtego. Zawsze to zwiastuje problemy z rozszerzeniem, takie tam sprawy z certyfikatem itd. Są filmy na freedisc.pl, czy na innych stronach, z którymi helper sobie świetnie radzi, ale potrzebuje zainstalowania konwertera.

W takim przypadku dużo lżejsze jest rozszerzenie flash video download. http://prntscr.com/83q5jm

 

Namieszali z kompatybilnością wersji FF i rozszerzeń. Zresztą, video download helper, to rozszerzenie najczęściej sprawiające problemy. Paranoja z tym dobieraniem helpera do wersji FF. 

 

Sprawdzam teraz z FF 40. Helper Version 5.3.1.1-signed. Nieaktywny na YT, ikona się nie kręci. Wyższy nie podpisany i w tym problem.

 

Sprawdziłem wyższy Version 5.4.1. Trzeba było się zgodzić na niepodpisany. Nawet kręci ikona na YT, ale domaga się zainstalowania konwertera. Znowu paranoja. Ale gdzie indziej pobiera super, więc zostawiam, o ile nie wyrzuci błędu.


(Piotrek Pavl) #11

To jest sam screen shot. Jak tym pobierać filmy?


(Bogdan_G) #12

Ustawienia główne i miejsce lokalizacji pobieranych filmów: U mnie: http://prntscr.com/83tu0f

Ustawienia rozszerzeń, jakości i detekcji: http://prntscr.com/83tux0

Normalnie pobierasz. Gdy uruchomiony film na YT, to klikasz w ikonę rozszerzenia. Wyświetlają się dostępne rozmiary. wybieraz, klikasz w wybrany link. Tyle.