Video na stronie z extreme-fusion oraz JW Player instalacja


(Pein4445) #1

Witam. Mam otóż dwa takie problemy:

1) nie wiem w jaki sposób umieścić video na stronie (konkretnie na forum w poście (w jakie tagi)) w extreme-fusion.

2) jak zainstalować JW Player, jakie pliki wgrać do katalogu głównego, co wpisać w pliku głównym itp

Na stronie niby jest instrukcja ale nie wiem czy dobra bo są jeszcze inne, i nie ważne jaką bym opcję nie wybrał player mi nie działa.

Z góry dzięki za wszystko.


(Tomek Matz) #2

Najpierw pytanie, którą masz wersję JW Player-a. Bo tą nową umieszcza się na stronie trochę inaczej niż tą starą. Anyway jeśli tą nową to zajrzyj do tego linku: http://www.longtailvideo.com/support/jw-player/jw-player-for-flash-v5/12538/supported-player-embed-methods.

Najbardziej elegancki wydaje mi się zapis z sekcji Getting started , czyli:

Loading the player ...
[/code]

Tu masz listę pozostałych ustawień konfiguracyjnych http://www.longtailvideo.com/support/jw-player/jw-player-for-flash-v5/12536/configuration-options. Jakbyś chciał któreś z nich dodać to robisz to po przecinku.


(Pein4445) #3

Eeeee......a może mi ktoś powiedzieć dokładniej co gdzie dać? Plik główny w extreme fusion to subheader.php, i co mam do niego w kleić, co do artykułu (w którym będzie film) i jakie pliki wgrać na serwer.

Bo ja zrobiłem tak, że wgrałem na moją stronę (przez ftp) pliki: jwplayer.js, player.swf, swfobject.js, video.mp4, yt.swf, modieus.swf,

w artykule wkleiłem coś takiego:

This text will be replaced
[/code]

a mimo to brakuje czegoś gdyż wyświetlane jest tylko: "This text will be replaced"


(Tomek Matz) #4

Z php-fusion Ci nie pomogę. Jedynie mogę pomóc odnośnie tego jak używać tego odtwarzacza. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Jakiej wersji jw player używasz? Bo ten kod co wrzuciłeś stosowany był w starej wersji playera. Generalnie zrobiłeś jakiś szalony mix z tych plików. Masz 2 pliki *.js, tj. jwplayer.js i swfobject.js? Tak być nie powinno ... no albo używasz swfobject albo używasz jwplayer (swfobject był właśnie stosowany w starszych wersjach).


(Pein4445) #5

Ja mam wersję 5.3, ściągniętą z tej strony: http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/ Niżej jest "What to do after downloading?", klikam na "embedding guide" i pojawia się strona do której link dałeś w pierwszym poście. Niestety mój angielski nie jest pierwsza klasa i nie do końca rozumiem co, gdzie i jak.

A o tym jwplayer.js przeczytałem właśnie na tej stronie.


(Tomek Matz) #6

(Pein4445) #7

A co mam dać do artykułu aby video było wyświetlane?

I mam prośbę, czy potrafiłbyś mi powiedzieć jak dodać player używając swfobject.js i jaki tag użyć aby działa kod który jest w tagu


(Tomek Matz) #8

Nie mam pojęcia o jakim artykule mówisz. Pisałem, że z php-fusion nigdy nie miałem styczności.

Jeśli chcesz używać swfobject.js to musisz pobrać starszą wersję playera (a nie 5.3). Tu jest bardzo fajny wizard, który działa właśnie z playerem opartym o swfobject: http://www.longtailvideo.com/support/jw-player-setup-wizard

:expressionless:


(Pein4445) #9

OK, player działa. Wielkie dzięki za wszystko.