Video player, który odpali się przy autostarcie

Witam,

Potrzebuję video playera, który:

  • będzie darmowy i wolny do zastosowań promocyjnych (nie wiem czy traktować je jako komercyjne?)

  • umożliwia tworzenie playlisty i zapętlenie jej

  • da się ustawić tak, aby odpalał się automatycznie po starcie systemu (np. restarcie) i odpalał wcześniej zapisaną zapętloną playlistę

  • odpalał się od razu w trybie pełnoekranowym

Będę miał dwa ekrany tv z podpiętym do nich komputerem z Win XP Home. Ekrany będą ustawione w różnych częściach miasta i będą na nich leciały materiały promujące miasto oraz info o różnych imprezach. Komputery będą zabezpieczone w upsy… ale w razie dłuższej przerwy w dostawie prądu, komputery wiadomo, zrestartują się (tak mają ustawione w biosie).

O ile dwa pierwsze podpunkty spełnia np. Windos Media Player 11, to nie wiem jak automatycznie odpalić ten program z zadaną playlistą, w dodatku odrazu w trybie pełnoekranowym… Jakieś pomysły?

Z góry wielkie dzięki…

prefuse03

Z automatycznym odpalaniem od razu z playlistą to nie problem, wystarczy ustawić automatyczne uruchomienie nie tyle samego programu co pliku playlisty (pod warunkiem że jest on powiązany z żądanym programem).

Warto żebyś zapoznał się z naszym rodzimym ALLPlayerem (http://www.allplayer.org) i jego funkcjami, spełnia wszystkie te wymagania.

Tylko nie napisałeś w jaki dokładnie sposób będą te monitory podłączone, będą to monitory podpięte pod wspólny pc w jakiś sposób czy raczej będą to 2 niezależnie funkcjonujące pc z monitorem (1 pc -> 1 monitor), bo jeśli to drugie to raczej nie będzie problemów.

Dzięki za odpowiedź!

W odpowiedzina Twoje pytanie: to drugie… tj. dwa oddzielne tv z pc-tami (tzw. infokioski).

Pyt. 1 - A jak odpalić automatycznie po restaracie taką playliste?

Pyt. 2 - I jak jest z licencją? Czy jest ona darmowa do zastosowań jakie wyminiłem?

Pyt. 3 - I co z odpaleniem od razu w trybie pełnoekranowym?

Jeszcze raz dzięki!

Pozdrawiam

ad. 1) Możesz do autostartu w windowsie (bo rozumiem że komputery są pod kontrolą windowsa skoro nie napisałeś nic na temat innego systemu) dać skrót do pliku playlisty.

Wtedy windows uruchamiając się automatycznie odpali plik playlisty.

ad. 2) Chyba tak, nie doczytałem się w umowie licencyjnej rozróżnienia między zwykłym użytkowaniem a komercyjnym lub promocyjnym.

Ale najlepiej jak napiszesz do nich maila opisując co i jak to będziesz miał pewność.

ad. 3) ALLPlayer ma taką opcję w ustawieniach odtwarzania “Start filmu w trybie FullScreen”.

PS: Najlepiej zaczekać na wersję v4.5 która niedługo ma być wydana.

Tworzysz Playliste w Media Player Classic wrzucasz do autostartu > View > Options > Player zaznacz Launch filles in fullscreen(odpala pliki w fullscreen) > Potem Playback i zaznacz Repeat forever(zapętla) .

Raczej traktuj to jako komercja.MPClassic jest na licencji GNU GPL (wolność uruchamiania programu w dowolnym celu)