Video: Speech Recognition

Umieszczam tutaj filmiki pokazujace tą cudowna funkcje… Osobiście bawiłem sie nia na 5384.4 i jestem z niej bardzo zadowolony!

Osoby twierdzące że Speech Recognition jest do kitu itp są głeboka w błędzie…

Jedną z nowości nadchodzącego systemu Windows Vista będzie technologia Speech Recognition pozwalająca na rozpoznawanie mowy. Dzięki niej będzie możliwe nie tylko sterowanie komputerem przy pomocy głosu ale także dyktowanie tekstu czy przeglądanie witryn internetowych.

vistavoicerec.jpg

:arrow: Video kompromitujące tą funkcje…

:arrow: Video instrukcja z buildu 5270

mms://wm.microsoft.com/ms/inetpub/chenl … nition.wmv

:arrow: Dobreprogramy.pl Demonstracja: Rozpoznawanie mowy w Windows Vista z buildu 5472

:arrow: Istartedsomething.com bezposredni link do Video Speech Recognition z buildu 5472:

http://www.istartedsomething.com/upload … icerec.mov

29.89mb

Vista speech recognition screencast: It works!

http://www.istartedsomething.com/200608 … creencast/

Mam problem. Przechodze tutorial i nauke, i tam rozpoznawanie mowy dziala, ale jak tylko wlacze Speech recognition, to przez kilka sekund pokazuje sleeping, a potem sie wylacza. Gdy wciskam jeszcze raz wlacznik wyskakuje cos tego:

Please restart speech recognition… i dalej cos, ze wystapil blad.

Jak sobie z tym poradzic.

Probowalem na dwoch kartach dzwiekowy: SB Live i C-media 9738. Do obu mam tylko stery dla WinXP… moze to jest powod?

Daj screen komunikatu.

Jeżeli dzwięk jest w itd to problem nie leży to stronie sterowników…

Niestety nie moge teraz dac, bo wywalilem juz Viste, ale i tak zalezy mi na rozwiazaniu tego problemu, bo ta funkcja moze byc naprawde przydatna.

W tym bledzie jest napisane, zeby uruchomic jeszcze raz speech recognition, bo wystapil blad. Program nalezy uruchomic jeszcze raz, zeby sprawdzic czy bedzie mozliwe korzystanie z tej funkcji.

Moja wersja visty to RC1 - kompilacja 5600

zgadza sie w 100%

Wszystko fajnie tylko nie działa w viście PL. W ultimate jest do pobrania pakiet językowy a w np. HP niec nie można zrobić żeby włączyś rozpoznawanie mowy :frowning:

Na forum już opisywałem jak uruchomić Speech Recognition na Vista PL i wydawać angielskie komendy…

vistamen a dasz link do tego bo nie moge tego nigdzie znalezc??

rozpoznawanie mowy i sterowanie nim komputerem, bardzo ciekawe rozwiązanie :wink: testowałem na własnej skórze.

to da ktoś link… ??

no właśnie ja teżnie…przyłączam się do prośby…

Video: Speech Recognition

Video: Speech Recognition 2

to z tego pierwszego linku nie działa :frowning:

Speech Recognition jest dobre… przed chwila sie bawilem i wiecie co? Wlaczam Start i chce Windows Mobility Center. A on mi Windows mobile sentences czy cos w tym stylu.

Trzeba byc wycwiczonym…

Chciałem się pobawić w Speech Recognition i nie mogę.

Pisze tak: (na środku)

CONFIGURE YOUR SPEECH RECOGNITION EXPERIENCE

If you would like about speech related tools and support from Microsoft please visit the Microsoft Speech Online Community

po lewej:

TEXT TO SPEECH

otwierają się właściwości mowy ale nic nie wiem jak uruchomić to pomoże mi ktoś?? wcześniej ktoś napisał że nie działa w polskiej wersji - według mnie musi działać bo by nie było o tym tematu pomocy

Konfigurowanie rozpoznawania mowy po polsku dziwne nie??

Aby skonfigurować komputer do korzystania z narzędzia Rozpoznawanie mowy systemu Windows, należy wykonać trzy czynności: skonfigurować mikrofon, nauczyć się mówić do komputera i przeszkolić komputer do rozumienia mowy użytkownika.

Konfigurowanie mikrofonu

Kliknij, aby otworzyć Opcje narzędzia Rozpoznawanie mowy.

Kliknij przycisk Konfiguruj mikrofon.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez kreatora.

Uwaga

Szybkość rozpoznawania mowy jest bezpośrednio uzależniona od jakości używanego mikrofonu. Dwa najczęściej spotykane typy mikrofonów używane do rozpoznawania mowy to mikrofon zestawu słuchawkowego i mikrofon stacjonarny. Do pracy z rozpoznawaniem mowy najlepiej nadają się mikrofony zestawów słuchawkowych, ponieważ są mnie podatne na przechwytywanie dodatkowych dźwięków tła. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących mikrofonów, przejdź do witryny sieci Web firmy Microsoft i wyszukaj hasło „mikrofon”.

Nauka mówienia do komputera

System Windows jest dostarczany wraz z samouczkiem ułatwiającym naukę poleceń używanych przez narzędzie Rozpoznawanie mowy. Ukończenie samouczka trwa około 30 minut, dlatego należy upewnić się, że dostępna jest wystarczająca ilość wolnego czasu. Wykonaj następujące czynności, aby uruchomić samouczek:

Kliknij, aby otworzyć Opcje narzędzia Rozpoznawanie mowy.

Kliknij polecenie Użyj samouczka mowy.

Postępuj zgodnie z instrukcjami samouczka narzędzia Rozpoznawanie mowy.

Szkolenie komputera w celu rozpoznawania mowy

Kliknij, aby otworzyć Opcje narzędzia Rozpoznawanie mowy.

Kliknij przycisk Przeszkol komputer do lepszego rozumienia użytkownika.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez kreatora.

Uwaga

Rozpoznawanie mowy nie jest dostępne dla wszystkich języków. Aby uzyskać informacje dotyczące ustawiania języka używanego przez narzędzie Rozpoznawanie mowy, zobacz temat Ustawianie opcji mowy.

Tez mam problem z Speech Recognition. Mam słuchawki z mikrofonem. Kiedyś speech mi działał ale po jakimś czasie pokazuje się komunikat CONFIGURE YOUR SPEECH RECOGNITION EXPERIENCE. Mikro działało mi tylko z speech recongnition. Co mam zrobić? Chce używać mikro ale chce mieć też system po polsku. Aha i mój system to Vista Home Premium.Proszę o szybką pomoc!