Video z YT powyżej 480p się zacina mimo światłowodu

mam już światłowód 600 Mbit
u ojca jest 600 u mnie 300
a na laptopie jakieś 140 Mbit. ale obraz powyżej 480p na YT się zacina, tak jak na starym internecie
jak myśliciele dlaczego?
obraz się doczytuje z wyprzedzeniem na wysokich rozdzielczościach, tylko laptop się zacina przy nich
to nie jest stary laptop … Lenovo kupiony rok temu… można go jakoś przyspieszyć?

To kiedy kupiony jest mało ważne. Liczy się jego specyfikacja a bez jego dokładnej nazwy nikt nie ma do niej dostępu.

Podaj model, a najlepiej specyfikację: procek, ram i dysk (hdd/ssd). Najstarsze procki właśnie przy 360/480 zaczynały niedomagać (brak kodeków).

Nazwa urządzenia LAPTOP-1L06RTSC
Procesor AMD A6-9225 RADEON R4, 5 COMPUTE CORES 2C+3G 2.60 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB (dostępne: 6,89 GB)
Typ systemu 64-bitowy Windows 7 … system operacyjny, procesor x64
Pióro i urządzenia dotykowe Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu
Dysk SSD , 237 GB, zajęty w 50 %

A jakie jest obciążenie procesora jak oglądasz te filmy? Próbowałeś różnych przeglądarek?

Netbook, o wydajności 12 letniego Core-Duo. Jeżeli konsultant Ci doradził ten model w zeszłym roku, to wiesz, gdzie nie kupować już. :wink:

Prawdopodobnie ma odpowiednie kodeki, ale… YT jest chyba dla niego za ciężkie.

Jak Kolega napisał sprawdź, czy procesor nie wariuje na 100% przy YT, ewentualnie zobacz, czy MS EDGE lub BRAVE nie będzie minimalnie lepiej.

Spróbuj Chrome i

Poprawiłem linka

Daj znać czy pomogło.

obciążenie procka w firefoxie
przy 720p | od 49% do 63%
przy 144p | 45%
a przy 1440p | powyżej 81% oczywiście co jakiś czas skacze do 100%

może to będzie wskazówką
jak odpalam w drugiej karcie drugie video 480p to one się nie zacinają
tak samo z 3 kartami na raz z video 480p

Pod Firefoksa też jest

wow teraz nawet przy 1080 p prawie wcale się nie tnie
i rozumiem ze szybsze streamingi są ukryte? bo i tak by się cięły?

no i to chyba wszystko
problem rozwiązany
dziękuje za pomoc

mogę jeszcze w tym temacie zapytać dlaczego mam 2 razu wolniejszy internet niż ojciec?
mam kartę 1 Gbit do internetu i Windows 7
oba komputery są podpięte pod ten sam router
mam jakieś 300 Mbit a ojciec pełną moc 600 Mbit

1 polubienie

Nie, po prostu YouTube generuje wersje pod kodek H.264 tylko do max. 1080p.

Masz kartę 1 Gbps, ale nie oznacza to, że Twój komputer ma odpowiednią wydajność by wykorzystać tak szybkie łącze np. w Speedtescie.

aha, czyli nic się nie da zrobić?
trzeba szybszą płytę główną?

Trzeba szybszy procesor, co w sumie równa się szybszy komputer.

A ustaw wtyczkę widevine na nigdy nie aktywuj. Jest za ciężka dla słabszego procesora i w opcjach Wydajność odznacz i ustaw tak:

A co chcesz zrobić, kupić nowy komputer by popatrzeć sobie na cyferki na speedtescie? :slight_smile:
Jak będziesz pobierać np. jakiś plik w przeglądarce to podejrzewam, że osiągniesz pełną prędkość.
Tutaj masz przykładowe pliki testowe:
http://ftp.atman.pl/

na laptopie ten plik 1GB , ściąga się z prędkością 17 do 20 MB/s
to jest typowa prędkość dla laptopów?
potem sprawdzę co będzie na desktopie

Czynników może być wiele, być może bottleneck CPU, może zatory na ścieżce do serwera.

W ogóle nie jest „za ciężka” bo YouTube z niej nie korzysta.

Nie patrz na speedtest. Do filmów YT wystarczy 50Mbs, czyli jakie 5,8MBs - czyli
śmigają mi filmy w HD.
Tak mam - stary emeryt, czyli tani internet, a wszystko lata jak młody wariat.

Włącza się chalera i od razu notuje spadek CPU na YT po wyłączeniu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.