VideoCam Suite 1.0 a Panasonic SDR-H40 problem

Witam!

Zakupiłem sobie kamerkę, ponagrywałem ździebko i po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania chciałem stworzyć DVD.

I tu pojawia się problem ponieważ można nagrać tylko jedną płytę DVD korzystając z wybranych scen. Sytuacja jest o tyle upierd… że po weselu znajomi prosili mnie o nagranie płyt ale na przykład z usunięciem scen gdzie jest przysłowiowy “Zdzichu” bo go akurat nie lubią. Inni chcieli właśnie z tym “Zdzichem” a ja na tym oryginalnym oprogramowaniu mogę daną scenę użyć tylko raz.

Będę zobowiązany za poradę jak ominąć te dowody impotencji zawodowej programisty tworzącego takie gnioty.

Pozdro

wiciu_r

Witaj!

Mam również Panasonica SDR ( TYLKO H-280) ,ale niestety oprogramowanie VIDEOCAM SUITE 1.0 w wersji orginalnej. Co nacisnąć aby móc wreszczcie przegrac film z kamery do PC - nic mi nie wychodz. Moze jest juz spolszczona wersja oprogramowania. Liczę na pomoc - z góry dziekuję

Pozdrawiam

Na razie wykombinowałem że przegrane na dysk plik .MOD zmieniam na .MPG i mogę je wykorzystaywać do normalnego montażu. Jak odnajdę koledze polską instrukcję to prześlę (kamera pojechała z rodziną na imprezę i chwilowo organoleptycznie nie sprawdzę jak się co robi a nie pamiętam)

OK, już mam kamerę.

  1. Podłączam kabelek USB (te wąskie gniazdo) do kamery.

  2. Otwieram wizjer i przekręcam włącznik na zielony trójkącik czyli podgląd.

  3. Pokazuje się na wizjerze napis: “WYBIERZ FUNKCJę USB” i są trzy możliwości licząc od góry:

I) “kopiowanie DVD”

II) “połączenie PC”

III) “PictBridge”

Wybieramy oczywiście II) “połączenie PC”

W tym momencie pojawia się napis “podłącz zasilacz” więc podłączamy zasilacz

Teraz kamera pyta się o nośnik, jest do wyboru :

“Dysk Twardy”

“Karta SD”

wybieramy dysk i w tym momencie komputer zaczyna widzieć kamerę jako dyskietkę.

Pliki można skopiować np. przy pomocy WinCommandera itp.

Pozdro

wiciu_r

Witam,

Czy mogłbyś napisać jakich kodeków/odtwarzacza używasz? U mnie filmiki na kompie chodzą trochę w zwolnionym tempie. Gdy je otwieram w programie do obróbki video to jest ok (ale tez nie w kazdym).

Pozdr,

gucek5

a z tym to będzie problem bo system instalowałem jakieś 3 lata temu i co jakiś czas go reanimuję i już nie wiem na czym on w zasadzie ciągnie a używam do odtwarzania przeważnie PowerDVD z pakietu nagrywarki.

mój panasonic SDR H40 widziany jest jako dysk wymienny wiec pliki zgrywam jak z typowego pendrive a edytuje je programem pinacle studio 12

wiciu_r , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witam. Mam problem. Zakupiłem kamerkę SDR-H60 i zainstalowałem VideoCam Suite ale przy instalacji wyskoczył napis po angielsku cos w rodzaju "ta aplikacja nie jest compatybilna s systemem Windows Vista SP1. Program się zainstalował ale nie widzi kamery i nic nie mogę zrobić. Proszę o pomoc.