VirtuaDub ustawienia do VHS

z przyspieszonym dźwiękiem już sobie poradziłem miałem ustawione 29klatek/s a doczytałem w internecie ze trzeba 25 klatek/s.

próbka dźwięku z prykaniem słychać od 3 sekundy:

http://przeklej.net/audio_details/155292.html

Hej,

Generalnie wygląda to jak zakłócenia powodowane na przykład przez telefony komórkowe. Czy nie masz w pobliży komputera bądź magnetowidu takich urządzeń?

:arrow: Jak często pojawiają się takie zakłócenia? Co ile sekund/minut? Ile zwykle trwają?

:arrow: Jakie urządzenia masz podłączone do portów USB w czasie nagrywania materiału?

Pozdrawiam,

Dimatheus

miałeś racje z tym dźwiękiem obok stal ruter odstawiłem go dalej i jest w porządku.

 

Ale mam jeszcze pytanie czy na filmie ma być widać takie trochę białe pionowe linie falowane czy jak to tam nazwać, widoczne na zdjęciu na błękitnym niebie?

 

http://zapodaj.net/74aa7a540c2e6.png.html

Hej,

Trochę to wygląda jak nie do końca prawidłowe dostrojenie głowicy magnetowidu. W jakim przybliżeniu robiłeś zdjęcie tego kadru? Wyświetlasz to na monitorze komputera czy telewizorze? W jakiej rozdzielczości?

Pozdrawiam,

Dimatheus

to jest print screen robiony na monitorze w rozdzielczości 1280x1024, ale na telewizorze tez próbowałem odpalać i też to widać.

Hej,

Jest to wrzucony cały ekran, czy tylko jego niewielki wycinek?

Generalnie trzeba pamiętać, że materiał video nagrywany na kasetach VHS to tak naprawdę 240 linii poziomych. Jeśli więc zgrywany film będziemy chcieli przekształcić na wyższą rozdzielczość, możemy zobaczyć takie kwiatki. Maksymalnie więc VHS powinniśmy zgrywać w rozdzielczości około 576 x 451 pikseli.

Druga kwestia to oczywiście ustawienie głowicy. Na początek sprawdź, czy problemem nie jest pognieciona taśma. Najłatwiej magnetowid podłączyć do TV i sprawdzić, jak wyświetlany jest obraz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest to cały obraz który się wyświetla obciąłem tylko okno odtwarzacza.

 

zgrywam w 720x576 

 

zgrywam to z kamery którą nagrywane były filmy, tez widać te paski ale nie są jakby tak powiększone są malutkie tak samo na magnetowidzie.

Hej,

Rozumiem.

Podejrzewam, że to właśnie powiększenie oryginalnego materiału powoduje takie zniekształcenia. Spróbuj wyłączyć powiększanie przy odtwarzaniu na pełnym ekranie - tak, by zgrany materiał był w oryginalnym rozmiarze - i sprawdź, jakie wtedy są duże te paski. Jeśli takie same jak kamerze czy magnetowidzie, to generalnie nic z tym nie zrobisz i jest to naturalny objaw - ciężko zmienić jakość oryginalnego materiału - chyba że w programie możesz aktywować taką opcję.

Czy dotyczy to wszystkich zgrywanych nagrań czy tylko jednego, konkretnego?

Pozdrawiam,

Dimatheus