Virtual Box nie widzi urządzeń USB

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale VB działa pod Windows 7 i twierdzi, że USB jest zajęty. Nie zależy to od systemu operacyjnego jaki wgrałem na VB, wcześniej działało, po aktualizacji przestało. Wystarczyło uruchomić samą aplikację VB (bez systemu), żeby VB przechwycił podłączone urządzenie USB. Teraz kombinowałem już z zmianą ustawień i dalej nie działa.

Czy zainstalowałeś

Link

Jasne. Po którejś instalacji aktualizacji mi padło, a wcześniej działało bez problemu. Teraz postawiłem VBoxa na nowym systemie i nie działa nic. Podaje, że urządzenie jest zajęte. Cały czas wywala mi ten sam błąd. W międzyczasie była aktualizacja ale nic się nie zmieniło. W dodatku mam zamulony dźwięk, a wcześniej był normalny.

Jeśli po aktualizacji wystąpił problem, możliwe że jest to błąd. Sprawdzałeś czy ktoś zgłosił błąd lub sam go zgłosiłeś?

Od tej pory wgrałem świeży system zainstalowałem vbox’a wgrałem kolejną aktualizację i dalej mam ten sam problem. Co prawda zmieniłem system, ale w żadnym jak do tej pory ta opcja mi nie zadziałała. Czytałem o tym gdzieś na anglojęzycznych forach i podobno trzeba wyłączyć pewne opcje, ja je wyłączyłem i w sumie dalej jest to samo.

Usuń Virtual Boxa, wyczyść rejestr z jego wpisów i zainstaluj jeszcze raz działającą wersję (ta która dobrze działała) bez aktualizacji, dlatego że problem powstał po aktualizacji, a nie przy instalacji świeżego programu.

Były od tej pory dwie aktualizacje, pliku nie mam, a na stronie vboxa nie wiem czy jest, widziałem tylko najnowszą wersję. Poza tym aplikacja robi problemy, chce się aktualizować itd. Poza tym może mieć to też związek z jakąś aktualizacją systemu.

Starsze wersje możesz ściągnąć z http://download.virtualbox.org/virtualbox/

Dodane 04.05.2013 (So) 0:22

Czy zainstalowałeś VirtualBox Extension Pack?