Virtual Box - rozdzielczość gry

Cześć, ostatnio zainstalowałem Virtual Boxa, a na nim Windows XP, żeby mieć dostęp do starej gry: Discples II (na win10 cięło i problemy z grafiką duże).
Wszystko działa, ale chciałbym jeszcze uzyskać grę w trybie pełnoekranowym.

W najlepszym wariancie ekran ma czarne paski po bokach (kiedy maszyna jest w trybie pełnoekranowym i wybieram opcję przeskalowania 150%).
Bez tego ekran z grą jest mniejszy, gra chyba ma rozdzielczość 800x600.
Jak ustawiam w maszynie taką rozdzielczość to i puplit „zmniejsza” się i ma te takie „borders” z każdej strony i gra potem też tak samo.
Próbowałem mieszać rozdzielczość maszyny z przeskalowaniem, ale nic mi nie dawało.

Czy jest jakiś sposób na to?

Przepraszam, nie jestem pewien, czy dobry dział.

Host + A i ustawiasz sobie okno jakie chcesz.

1 polubienie

Na windows 11 wystarczyłoby dodać plik bodaj d3d9. DLL lub Ddraw. DLL do folderu z grą.

Ja tak miałem z Get Medieval i Kapitanem Pazurem, że posiadałem jakieś 5 Max 10 FPS. Po wgraniu tych bibliotek gry działają prawidłowo :slight_smile:
@vojtak masz linka do moich, sprawdzonych plików:

MegaDrive.pl - Prywatny hosting Twoich plików do kapitana Pazura dla Win8 i Win10.rar
Wypakuj to do folderu z grą.

1 polubienie

Dzięki Wam, zaraz pobróbuję

Raczej wystarczy wgrać DX 9:

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8109

1 polubienie

Przy wgraniu tych plików do folderu nie odpalało gry i chciał DirectX 7.0.
Po wyjęciu ich znów odpalało.
Po wgraniu DX9 znów chce 7.
A 7 nie zainstaluje chyba na win 10… przynajmniej plik, który próbowałem, mówił, że zła wersja wina.

EDIT: host + a w sumie też nie rozwiązuje problemu. Mogę dopasować okno z maszyną jak chcę, ale gra pozostaje w takich samych rozmiarach.

No nic, mniejsza, styknie mi w razie czego, jak mam, choć ciężko się przewija mapę na boki, bo mysz ucieka poza pole gry na czarny ekran. Trzeba wcyrklować tak na granicy… ale używam więc głównie przeciągania po mini mapce i hula…

Moment mojego filmu nt Pazura, gdzie omaialem wgrywanie tego patcha. Wgrałeś też

dgoodoo.conf
dgvoodoo.exe?

Nie wgrywaj:

d3d9.dll