Virtual box w ubuntu - czy można zwiększyć partycję?

Witam!

Otóż na komputerze w pracy mam zainstalowany ubuntu a w nim w virtual box-ie win xp, którego partycja ma rozmiar 2.75GB. Pytanie jest następujące: czy mogę zwiększyć partycję z win xp spod ubuntu?

Próbowałem w ustawieniach maszyny, ale tam mogę (tak mi sie wydaje :slight_smile: ) utworzyć lub usunąć/odłączyć partycję, a jednak wolałbym powiększyć tą którą mam, ponieważ na niej mam program, który jest mi potrzebny do pracy (nie działa w Linux’ie - tylko w windows’ie) :frowning:

http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t=22422

Powinno działać pod winem.

Pytanie tylko. Czy chcesz powiększyć partycję na dysku wirtualnym czy cały dysk wirtualny? Jeśli dysk to powinna być możliwość powiększenia w ustawieniach Virtualboksa, jeśli jednak chcesz powiększyć partycję to albo możesz uruchomić na maszynie np. GParted LiveCD lub zainstalować w Windowsie jakiś program do zarządzania partycjami.

Pozdrawiam!

W Virtualboxie nie można zmieniać wielkości wirtualnego dysku. Jednak można wykonać kopię dysku ze zmienioną wielkością przy pomocy narzędzia, do którego dałem linka wyżej.

Tu masz rację.

Właśnie o to chodzi, że instalując w wirtualnym np. EPM to nic nie moge zrobić, ponieważ program “widzi” tylko 1 partycję c (którą oczywiście mogę ale zmniejszyć o ilość wolnego miejsca) z windowsem - 2.75GB, dlatego zwiększenie partycji spod win’a raczej nie wchodzi w rachubę. :frowning:

roobal - w jaki sposób mogę powiększyć w ustawieniach? Próbowałem i póki co doszedłem do tego, że mogę usunąć lub stworzyć nową partycję, natomiast nie “dokopałem” się do ustawienia w jaki sposób mogę powiększyć to “nieszczęsne” 2.75GB :frowning:

Mój błąd. Sprawdziłem w ustawieniach Virtualboksa i rzeczywiście nie da się zmienić rozmiaru :slight_smile:

Pozdrawiam!