Virtual Box - wolno pracuje maszyna

Witam

Mam problem z programem Virtual Box. Najpierw miałem zainstalowane na maszynie wirtualnej dwa systemy (z .iso): Windows 2000 i Xp. Działały normalnie. Następnie chciałem zainstalować Linux-a Ubuntu 10.04 (również z .iso). Jednak instalacja przebiegała tak wolno, że stwierdziłem, że się nie opłaca. Potem próbowałem uruchomić Windows-a Xp, lecz włączanie trwało około 5 min, a system działał bardzo wolno (nie pamiętam czy jeszcze virtual box jeszcze jakiś czas działał normalnie, czy od razu po nieudanej próbie instalacji Linux-a zwolnił). To samo z Windowsem 2000. Próbowałem przeinstalowywać program, a następnie system, lecz instalacja Windows-a Xp trwała tak długo, że wycofałem się z tego pomysłu. To samo z Windowsem 2000. Dla Windows-a Xp przydzieliłem 800 mb ram-u, i całe dostępne 128 mega pamięci video.

Chodzi mi o to aby chociaż działał Xp, bo muszę ćwiczyć na maszynie wirtualnej, gdyż chodzę do technikum.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

W słowniku polskim nie ma takiego wyrazu jak “Linux-a” jest tylko i wyłącznie Linuksa

Jeśli masz sprzętowe wsparcie wirtualizacji w procesorze to je włącz (zazwyczaj w BIOSie), podaj jaki masz sprzęt.

Na jakim systemie uruchamiasz VirtualBox`a ?

Podaj specyfikacje sprzętowa jak napisał “womperm”.

System “matka” nie zwolnił? Nie widać żadnej różnicy po tej nieudanej próbie instalacji Linuxa?

Wirtualbox-a uruchamiam na systemie Windows Xp.

Nie zauważyłem różnicy w działaniu “gospodarza”.

Myślę jednak, że jest to wina softu, a nie sprzętu.

Mój sprzęt to ntt corrino 660se, procesor Inter core Duo CPU T240 3 GHz (wypisuje dokładnie z menadżera), 2 gb ramu, karta graficzna zintegrowana z procesorem via chrome9 hc igp 128 mega.

I jeszcze jedno głupie pytanie: jak w tym laptopie wejść w bios. Bo niestety nie działa to tak samo jak w moim PC.

Wg. mnie problem leży w przydzieleniu całej dostępnej pamięci grafiki maszynie wirtualnej.

Spróbuj jeszcze defragmentacji, być może pliki maszyny wirtualnej, w tym wirtualne dyski się pofragmentowały, to by mogło wyjaśniać nagłe spowolnienie maszyny.

Nie przypadkiem T2400? Jeśli tak, to widzę, że posiada on wsparcie dla wirtualizacji sprzętowej, więc zaznacz w opcjach VBoksa opcję Włącz wsparcie dla VT-x/AMD-v, wtedy maszyna powinna przyśpieszyć. Tę pamięć dla grafiki również proponuję zmniejszyć.

Jesteś pewny, że tylko i wyłącznie Linuksa? Rada Języka Polskiego mówi inaczej:

Źródło.

Pozdrawiam!

Zgadza się pomyliłem się z tym procesorem. Jest to Inter core Duo CPU T2450.

Zrobiłem defragmentację dysku. Instalacja systemu (musiałem zainstalować, bo poprzednio usunąłem wirtualne dyski twarde) przebiegała normalnie, aż do ostatniego etapu instalacji, gdzie wyświetla się czas pozostały do końca instalacji. W około godzinę czas zmniejszył się z 39 min do 37 min, więc zapisałem stan maszyny. Zrobiłem raport z defragmentatora dysku. Wyświetliło się kilka plików pochodzących z folderu Virtual Box.

Nie robiłem defragmentacji dysku, bo nie wiedziałem czy to coś da na stałe, czy tylko na chwilę, a nie będę co chwile przeprowadzał procesu defragmentacji.

Nie znalazłem opcji wizualizacji sprzętowej. W której wersji jest ta opcja ?

Proszę o pomoc.

Hmmm… może przenieś katalog Virtaulboksa z jego ustawieniami w inną lokalizację i stwórz nowy katalog, tak żeby wszystko było od nowa i wtedy próbuj instalacji systemu na maszynie.

I jej nie znajdziesz, bo akurat ten model procesora nie posiada wsparcia dla wirtualizacji sprzętowej (technologia Intel VT-x).

Pozdrawiam!