Virtual Dj I Creative Audigy SE!

Witam otóż proszę o radę, ponieważ zakupiłem nie dawno karte Creative Live Audigy Se! Wcześniej pytając na innych forach przed jej zakupem czy zrobię na niej odsłuch w programie Virtual Dj wszyscy przytakiwali ‘‘tak zrobisz odsłuch’’. Więc kupilem lecz gdy chce zrobić odsłuch to nie da rady,. Proszę o polecenie jakiejs karty do 70 zl zebym mógł zrobić na niej odsłuch, lub moze mam zle sterowniki. sam juz nie wiem ;/

Jak to nie da rady??? musi się dać…

Ustawiłeś na pewno w ustawieniach karty dzwiękowej (speaker settings) głośniki jako 4/4.1 i potem pod te drugie wejście dla tylnych głośników podpiąłeś słuchawki i ustawiłeś w virtualdj output jako headphone czyli ta opcja ze słuchawkami na drugim wyjściu i niżej w sound card na: 4.1 card ?

ps opis z virtualdj z serii 5.0… ale w poprzednich wersjach też było podobnie ;]

Możesz mi to wytłumaczyć jeszcze raz krok po kroku?

P.s Zrobiłem tak i nie ma odsłuchu:/

hmm no więc tak:

Ustawiłeś na pewno w ustawieniach karty dżwiękowej (speaker settings ) głośniki jako 4/4.1 i potem pod te drugie wejście dla tylnych głośników podpiąłeś słuchawki i ustawiłeś w virtualdj output jako headphone czyli ta opcja ze słuchawkami na drugim wyjściu i niżej w sound card na: 4.1 card ?

1.) W opcjach karty dżwiękowej wchodzisz do Creative Speaker Settings i tutaj ustawiasz głośniki na 4/4.1 Speakers.

(niżej masz: synchronize with control panel i ma być zaznaczone i na dole masz opcje: Digital output only ma być niezaznaczona.

2.) z tyłu karty dżwiękowej obok wejścia zielonego tego gdzie masz wetknięte głośniki wtykasz słuchawki… tylko właśnie nie pamiętam jaki kolor ma to wejście obok… z jednej jest zdajsię niebieskie wejście i do tego nie podłączaj tylko do tego z drugiej strony ;]

3.) Odpal virtualdj (zakładam że masz wersje 5.0… ;] )

4.) wchodzisz w config i potem sound setup

5.) I tutaj masz tak:

— Inputs: ustaw na none

— Outputs: ustaw na Headphones

—Sound card: ustaw na 4.1card

—Sound card: tu powinno pisać Sound blaster audigy lub SB live!24-bit… to w zasadzie te same kodeki ;]

i niżej będzie pisać:

Output channels: Master: Front output/ Headphones: Rear output

i to wsio… powinno działać… a jak nie działa to posprawdzaj jeszcze ustawienia samej karty dżwiękowej czy gdzieś tylne głośniki nie są wyciszone… np wejdż w Creative Surround Mixer i potem zakładka Advanced i sprawdż czy wszystko jest na full ustawione.

Ogólnie wszystko powinno chodzić.

raz działa raz nie działa, ja taki problem rozwiązałem trochę inaczej: podłączyłem kompa do miksera i jak robię odsłuch to wyciszam kanał, a muzyka leci z gramofonu

A co to ma wspólnego z tematem?? On nie ma mixera ;] z mixerem jest inna zabawa i inne ustawienia ;] Inna bajka ;D

do tematu jest to że ustawienia nie zawsze chcą działać. Godzinę działają i potem dalej nie chcą.