Virtual dub nie odtwarza filmu

Witam mam filmik z dyskoteki arena w której jest fajan muza. Chciałbym ścierzkę dźwiękową z tego filmu … Otwierając programem wirtual dub i naciskając play wyskakuje takie coś :

d3e7f0ea9bda3ad1m.png

Co można zrobić ??

Zainstalowałeś odpowiednie kodeki ? Jeśli nie to polecam K-Lite Mega Codec Pack.

kodeki mam wszystki normalnie filmy wszystkie działają a tylko się ten filmik nie chce otworzyć … i jeszcze jedno jest to film w formacie divix

Z teści komunikatu wynika, że nie może zdekompresować dźwięku. Na innych odwarzaczach ten film chodzi ?

tak w winampie, sub-edit WMP wszystko tylko nie VD

Tak sorki że się trochę wtrącę ale po pulpicie widać funa diablo 2 LoD ;]. Zawalista giera też właśnie przechodzę ;), gram zabójczynią a ty :stuck_out_tongue: ?

użyj Video mp3 Extractor :

http://www.geovid.com/Video_mp3_Extractor

silvver dzięki wypróbuję … i dam znać…

greengo ja gram czarodziejka i jestem dopiero w drugim mieście a grę już przeszedłem zabójczynią :slight_smile:

Audio tag 2000 dotyczy dźwięku AC3.

VirtualDub do dekompresji wymaga kodeków - ACM dla audio i VfW dla wideo (większość odtwarzaczy korzysta z filtrów DirectShow).

W przypadku AC3 > AC-3 ACM Codec (po rozpakowaniu, prawy klawisz myszy na pliku AC3ACM.inf i opcja Zainstaluj).

Odpowiedni kodek (a właściwie tylko dekoder) dostępny jest także wraz z ostatnią wersją AC3filter (również osobno).

Mając zainstalowany odpowiedni kodek (dekoder) można w VirtualDub zapisać ścieżkę audio do nieskompresowanego pliku WAV (wystarczy wybrać Full processing mode dla audio i zapisać jako WAV).

W VirtualDubMod można ‘wyciągnąć’ ścieżkę audio bez rekompresji - Streams > Stream list > Demux.

Również za pomocą AVI-Mux GUI (kodek nie jest wymagany).

Plik audio AC3 można odtwarzać np. w Winamp lub foobar2000 z odpowiednim pluginem.

Można również wykonać dekompresję lub rekompresję AC3 do innego formatu (AC3Tool, BeSweet, DAudioK, HeadAC3he, …).

Dekompresję lub rekompresję z zapisem do pliku audio można wykonać np. w SUPER albo MediaCoder.

W przypadku SUPER wybieramy docelowy format audio.

W MediaCoder należy wybrać docelowy format audio i wyłączyć kompresję wideo.

Oczywiście jest jeszcze kilka innych możliwości i darmowego oprogramowania którym można albo zapisać audio bez i z rekompresją.

ja bym radził zmienić program np na Video Edit Magic

ten Video mp3 Extractor się sprawdził długo dekodował ale dźwięk jest pierwsza klasa … zostanę przy nim … Dzięki silvver