Virtual PC 2007 - łatwa obsługa? działają Linuksy?

Witam> :mrgreen:

Mam pytanko: łatwo się obsługuje Virtual PC 2007?

Działają na nim linuksy?

Bo chcę sobie potestować różne distra.

http://www.microsoft.com/windows/produc … fault.mspx

Trochę głupie pytania, ale nie chcę na daremno ściągać 30 MB.

30 MB nadaremno to nie tak wiele, gorzej jeżeli się ściągnie kilka gigabajtów dystrybucji Linuksa nadaremno (bo akurat się źle ściągnęło) :wink:

Łatwo się obsługuje, działają Linuksy, ale wiele ma problemy z trybem graficznym - na pewno Ubuntu i Fedora Core 6. Ja uruchamiałem Slax oraz PLD (tutaj ręcznie konfigurowany) i z kolei tryb graficzny chodził jak trzeba.

Wiele osób do testowania Linuksów poleca raczej (też darmowy) VirtualBox niż VirtualPC.

Używałem Virtual PC i VMware - wniosek jeden - VMware jest dużo lepszy. Bije na łeb VirtualPC, ale niestety jest troszke trudniejszy w obsłudze, no i płatny 8) (ale są jakieś wersje trial)

fester12 , zgadzam się z Nemhein w 100 %. Program ogólnie przyjemny.

A ja miałem Virtual PC i byłem zadowolony lecz się mi tnie.

Voytec Vmware server jest darmowy… i player

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 16:16

czyli lepiej virtual pc czy virtualbox-a ?

albo vmware server?

Sory, że odkopuje temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć odp. Jak mogę kopiować pliki miedzy VPC, a “normalnym” systemem.

krakers09

Jeśli nie ma takiej opcji w programie to na macierzystym systemie możesz utworzyć serwer FTP a na kliencie się łączysz do tego serwera/\

z tego co udało mi się wyszukać można to robić metodą drag & drop, niestety nie mogę tego zrobić ;/

krakers09

Może nie masz takiej wersji jak trzeba?

Może trzeba zmienić jakieś opcje programu?

Żeby przenosić dane pomiędzy wirtualnym komputerem a hostem metodą drag&drop, to musisz zainstalować Virtual Machine Additions (Action -> Install or Update VMA… ).

thx za pomoc, ale wróciłem do VMWare, który imo jest znacznie wydajniejszy :wink: