Virtual PC 2007 - łatwa obsługa? działają Linuksy?

(Patrollooss) #1

Witam> :mrgreen:

Mam pytanko: łatwo się obsługuje Virtual PC 2007?

Działają na nim linuksy?

Bo chcę sobie potestować różne distra.

http://www.microsoft.com/windows/produc ... fault.mspx

Trochę głupie pytania, ale nie chcę na daremno ściągać 30 MB.

(mktos) #2

30 MB nadaremno to nie tak wiele, gorzej jeżeli się ściągnie kilka gigabajtów dystrybucji Linuksa nadaremno (bo akurat się źle ściągnęło) :wink:

Łatwo się obsługuje, działają Linuksy, ale wiele ma problemy z trybem graficznym - na pewno Ubuntu i Fedora Core 6. Ja uruchamiałem Slax oraz PLD (tutaj ręcznie konfigurowany) i z kolei tryb graficzny chodził jak trzeba.

Wiele osób do testowania Linuksów poleca raczej (też darmowy) VirtualBox niż VirtualPC.

(Voytec749) #3

Używałem Virtual PC i VMware - wniosek jeden - VMware jest dużo lepszy. Bije na łeb VirtualPC, ale niestety jest troszke trudniejszy w obsłudze, no i płatny 8) (ale są jakieś wersje trial)

(Lasinski Jacek) #4

fester12 , zgadzam się z Nemhein w 100 %. Program ogólnie przyjemny.

(Poziom101112) #5

A ja miałem Virtual PC i byłem zadowolony lecz się mi tnie.

(Patrollooss) #6

Voytec Vmware server jest darmowy... i player

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 16:16

czyli lepiej virtual pc czy virtualbox-a ?

albo vmware server?

(Krakers87) #7

Sory, że odkopuje temat, ale nie mogę nigdzie znaleźć odp. Jak mogę kopiować pliki miedzy VPC, a "normalnym" systemem.

(matiit) #8

krakers09

Jeśli nie ma takiej opcji w programie to na macierzystym systemie możesz utworzyć serwer FTP a na kliencie się łączysz do tego serwera/\

(Krakers87) #9

z tego co udało mi się wyszukać można to robić metodą drag & drop, niestety nie mogę tego zrobić ;/

(matiit) #10

krakers09

Może nie masz takiej wersji jak trzeba?

Może trzeba zmienić jakieś opcje programu?

(Chaker Osiedlowy) #11

Żeby przenosić dane pomiędzy wirtualnym komputerem a hostem metodą drag&drop, to musisz zainstalować Virtual Machine Additions (Action -> Install or Update VMA... ).

(Krakers87) #12

thx za pomoc, ale wróciłem do VMWare, który imo jest znacznie wydajniejszy :wink: