Virtual PC 2007 - Windows 7 Home - Bezpieczeństwo obługi

Witam.

Posiadam komputer z systemem Windows 7 Home Premium (64b). Potrzebuję programu do wirtualizacji systemów. Natknąłem się na Windows Virtual PC 6.1. ale on nie jest na tą wersją systemu i przy instalacji wyskakuje “Ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera”. Postanowiłem pobrać wcześniejszą wersję Virtual PC 2007 SP1 ale przy uruchamianiu wyskakuje komunikat:

“You are running in a supported operating system. please se microsoft virtual pc help for the list of supported operating system”.

Nie do końca rozumiem komunikat, czyli że program nie jest wspieramy na mój system? Przeczytałem wpis jednej osoby w internecie, który zakazał używania tego programu w tym systemie, który może narazić to na uszkodzenie systemu. Czy to prawda?

Czy lepiej pobrać inny program typu VirtualBOX, który może się okazać lepszym narzędziem niż Virtual PC 2007 SP1 na moim systemie?

Virtual PC dla Windows 7 możesz pobrać z tej strony:

http://www.microsoft.com/windows/virtua … nload.aspx

Integruje się on bardzo ładnie z systemem.

Osobiście polecam jednak albo Virtualbox albo VMware Player, mają więcej opcji konfiguracyjnych i nadają się do wirtualizacji nie tylko systemów Microsoftu (na Virtual PC da się postawić np. Ubuntu ale wymaga to większego kombinowania).

bardziej polecam VirtualBox

PS po instalacji systemu nie zapomnij zainstalować sterowników(nie ważne czy to linuks albo windows)

@rgabrysiak Przy wyborze mojego systemu z tej strony mam komunikat:

You are not eligible to download Windows XP Mode. You must have Windows 7 Professional, Enterprise, or Ultimate to run Windows XP Mode. To upgrade visit Windows 7 Anytime Upgrade.

Ale to nie ważne, idę testować VirtualBox :stuck_out_tongue: :

Dzięki za odpowiedzi.

  1. Jest wersja Virtual PC dla Windows 7 32 bitowego, jest wersja Virtual PC dla Windows 7 64-bitowego. Obie wersje są dostępne do pobrania spod adresu: http://www.microsoft.com/en-us/download … x?id=24439

  2. Virtual PC podobno nie jest wspierany na Windows 7, u mnie działał w porządku.

  3. Alternatywą dla Virtual PC jest VirtualBox, używałem go, jeżeli Twój procesor posiada wsparcie dla VT-x, to istnieje możliwość instalacji na maszynie wirtualnej systemu 64-bitowego, a nie oferuje tego Virtual PC.

Pozdrawiam.