VIRTUAL PC a XP z dysku

(bartuśś) #1

Witam, mam Windows 7 a potrzebuje mieć dogranego windows XP, przeczytałem, że można użyć programu Virtual PC jednak wszędzie jest opisane jak zainstalować system z dysku CD-room jednak ja go nie posiadam i nie wiem jak zainstalować owy system z dysku. Prosze o pomoc.

(rapper) #2

Do Virtual PC jest potrzebny obraz płyty ( ISO).

(janiś) #3

masz obraz XP w pliku .iso? jeśli tak montujesz go na wirtualnym dysku za pomocą daemon toolsa lub alcohol 120% i Virtual PC sam powinien go wykryć, jeśli nie wykryje, wchodzisz w ustawienia maszyny i w polu "stacja dysków DVD" zaznaczasz "otwórz obraz ISO, wskazujesz plik z systemem, resetujesz maszynę i jest

(Grosjean) #4

Ściągnij to i gotowe: http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Windows-XP,Program,Windows,17612.html

(bartuśś) #5

działa! mam problem WINDOWS XP nie widzi sterownikow .. a jak probowalem zainstalować to była odmowa instalacji.

(janiś) #6

jaka odmowa instalacji? jakiś błąd, jakieś okno czy co?

(bartuśś) #7

tak jakby nie można dograc bo jest zintegrowana grafika.. czyli obraz 2d..

(janiś) #8

możesz wrzucić screena?

(bartuśś) #9

przechwytywanieve.th.jpg

-- Dodane 12.12.2011 (Pn) 15:52 --

przechwytywanienr.th.jpg

proszę

(Drobok) #10

Po co chcesz instalować sterowniki na maszynie wirtualnej, skoro sama nazwa wskazuje na wirtualny sprzęt na którym pracujesz :slight_smile:

Lepiej napisz co chcesz uzyskać, ale nikła jest szansa na to, że to wina sterownika :slight_smile:

(bartuśś) #11

chce miec grafike by obsluzyla slabe gry..

(Drobok) #12

Zainteresuj się ustawieniami, które możesz zmieniać przed startem maszyny wirtualnej :slight_smile:

Możesz tam sobie włączyć akcelerację 3d, zmienić pamięć do 128 mega. Raczej wiele to nie da (gry mają opory co do maszyn wirtualnych)

Wszystko zależy od konkretnego tytułu :slight_smile:

(sadaj72) #13

W virtual pc?

Zainstaluj vmware player albo virtualbox, tam jest jakieś wsparcie dla 3d, cudów nie oczekuj, ale myślę że część starszych gier odpali.

(Snoozerulez) #14

Podłącze się do tematu i zapytam, czy jest sens bawić się z wirtualną maszyną by zagrać w Dungeon Keeper 2? Da rade odpalić się?

(mktos) #15

Grałem w Diablo: Hellfire na wirtualnej maszynie, na Virtual PC. Działało, dało się grać prawie bez problemów. DK2 pochodzi z podobnego okresu, być może też zadziała.