VIRTUAL PC a XP z dysku

Witam, mam Windows 7 a potrzebuje mieć dogranego windows XP, przeczytałem, że można użyć programu Virtual PC jednak wszędzie jest opisane jak zainstalować system z dysku CD-room jednak ja go nie posiadam i nie wiem jak zainstalować owy system z dysku. Prosze o pomoc.

Do Virtual PC jest potrzebny obraz płyty ( ISO).

masz obraz XP w pliku .iso? jeśli tak montujesz go na wirtualnym dysku za pomocą daemon toolsa lub alcohol 120% i Virtual PC sam powinien go wykryć, jeśli nie wykryje, wchodzisz w ustawienia maszyny i w polu “stacja dysków DVD” zaznaczasz "otwórz obraz ISO, wskazujesz plik z systemem, resetujesz maszynę i jest

Ściągnij to i gotowe: http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Windows-XP,Program,Windows,17612.html

działa! mam problem WINDOWS XP nie widzi sterownikow … a jak probowalem zainstalować to była odmowa instalacji.

jaka odmowa instalacji? jakiś błąd, jakieś okno czy co?

tak jakby nie można dograc bo jest zintegrowana grafika… czyli obraz 2d…

możesz wrzucić screena?

przechwytywanieve.th.jpg

Dodane 12.12.2011 (Pn) 15:52

przechwytywanienr.th.jpg

proszę

Po co chcesz instalować sterowniki na maszynie wirtualnej, skoro sama nazwa wskazuje na wirtualny sprzęt na którym pracujesz :slight_smile:

Lepiej napisz co chcesz uzyskać, ale nikła jest szansa na to, że to wina sterownika :slight_smile:

chce miec grafike by obsluzyla slabe gry…

Zainteresuj się ustawieniami, które możesz zmieniać przed startem maszyny wirtualnej :slight_smile:

Możesz tam sobie włączyć akcelerację 3d, zmienić pamięć do 128 mega. Raczej wiele to nie da (gry mają opory co do maszyn wirtualnych)

Wszystko zależy od konkretnego tytułu :slight_smile:

W virtual pc?

Zainstaluj vmware player albo virtualbox, tam jest jakieś wsparcie dla 3d, cudów nie oczekuj, ale myślę że część starszych gier odpali.

Podłącze się do tematu i zapytam, czy jest sens bawić się z wirtualną maszyną by zagrać w Dungeon Keeper 2? Da rade odpalić się?

Grałem w Diablo: Hellfire na wirtualnej maszynie, na Virtual PC. Działało, dało się grać prawie bez problemów. DK2 pochodzi z podobnego okresu, być może też zadziała.