Virtual PC nie wykrywa dobrej karty sieciowej

Hej, mam problem z Virtual PC 2007. Zainstalowałem tam Windowsa XP, wszystko ładnie chodzi, tylko jedno mi nie pasuje. Moja karta sieciowa to Atheros L1 Gigabit Ethernet, a w XP wykrywa mi jakąś nieznajomą, chyba wziętą z nieba kartę Intel 21140-Based PCI Fast Ethernet… Próbowałem instalować sterownik do mojej właściwej karty,ale wyskakuje mi błąd, że Win nie może znaleźć Atheros L1 Gigabit Ethernet. Oczywiście przez to wszystko nie mam neta.

Pomoże ktoś? Może poszperać w ustawieniach Virtual PC, aha i jakby co, pracuję na Windows 7.

Wszystko jest w porządku. Wirtualny XP-ek wykrywa i instaluje wirtualną kartę sieciową. Wirtualny komputer i zainstalowany na nim system ma niewiele wspólnego z twoim rzeczywistym sprzętem.

A “neta” będziesz miał jak poprawnie ustawisz maszynę wirtualną. Ustaw ją w tryb NAT. W 99% przypadków to wystarcza, żeby wirtualny system był podłączony do internetu. Korzystając z Network Adress Translation między fizyczną kartą zainstalowaną w komputerze (Atheros…) a wirtualną (Intel…).

dzięki wielkie, wszystko już jest ok :smiley: