Virtual PC-Pytania o uzytkowanie po instalacji.(kilka pytań)

Właśnie zainstalowałem Virtual PC, postawiłem Wirtualny Komputer, z Windows XP, zainstalowałem system, tylko teraz tak:jak przechodzi się z myszki w Virtual PC, do systemu matki???Czy za każdym razem trzeba wyłączać virtuala???Można coś zrobić by był odczyt z pendrive???Jak skonfigurować internet??Jak wpisuje wszystkie adresy IP, nie działa, net się nie uruchamia na virtualu, a w matce wykrywa błąd typu:Błąd adresów IP, słyszałem że trzeba coś tam doinstalować.

Jak nie internet, pendrive, i nie płyta CD, to jak mogę przesyłać programy na virtuala?Jest jakiś inny sposób??

Z Góry Wielkie THX

Naciskasz prawy alt o ile się nie myle.

Nie.

Przechodzisz przez Prawy Alt+Tab lub sam Alt (jak dobrze pamiętam).

Co do sieci, to dodałeś w ustawieniach kartę sieciową?

cosik_ktosik , możesz napisać gdzie dokładnie się to ustawia???Jestem w tym ZIELONY , nie mam pojęcia gdzie tego szukać.

Co do neta:

W ustawieniach maszyny > networking i ustaw na NAT. Przynajmniej u mnie jak jest na NAT to nie trzeba konfigurować.

beztytuupn7.th.jpg

Ustawiłem na Nat, bez rezultatu, próbowałem ustawic adres IP, i DNS, albo wziąć automatyczne szukanie i wywala błąd- W sieci istnieje duplikat nazwy, i Internet Explorer nie może połączyć się z internetem.A jak zrobić żeby dyski widzial???Bo chyba to transmisji danych innej możliwości nie ma :confused:

Montujesz obraz C:\Program Files\Microsoft Virtual PC\Virtual Machine Additions\VMAdditions.iso i potem w virtualniej maszynie odpalasz ten program co jest na tym.

Jak to zrobisz i zresetujesz maszyne to wchodzisz w ustawienia maszyny > shared folder i ustawiasz który to ma być dysk\folder > OK

Żeby zamontować ten obraz musisz posiadać jakieś virtualne napędy. Możesz je utworzyć w najnowszym nero lub Alcohol 120, deamon tools.

OK, ale z netem nie da się nic zrobić?Wolałbym jednak tego neta. :smiley:

Może przetestuj każda opcje w zakładce Network. Gdzie masz podpięty internet?? Pod Ethernet, czy pod USB?? Jak pod USB to napisz jaki to modem?

POd Ethernet, tzn. kabelek sieciowy do komputera wchodzi, nie mam modemu, sieć lan, osiedlowa.

Testowałem wszystkie możliwości, żadna nie działa.

aha to wybierz z listy swoją karte sieciową i może będzie.

Wybieram tam moja kartę i nic! Jest tam:Local, nazwa mojej karty, i ten NAT, na żadnym nie działa!A jak zrobić obsługę pendrive???

Dodam zdjęcie z ustawień internetowych:

virtualjo0.th.jpg