Virtual Windows XP beta- Błąd

Witam mój Os to 32 bitowy seven. Pobrałem virtual PC i pobrałem Win XP Mode ze strony MS wszystko. Zainstalowałem wina xp i kiedy włączam mam taki błąd:

beztytuushp.jpg

w400.png

Co mam zrobić, żeby Win XP Mode działał?

Przede wszystkim, podaj model procesora i sprawdź, czy obsługuje wirtualizację sprzętową (hardware virtualization).

Proc: AMD Athlon X2 5200+ i obsługuje chyba te wirtualizacje ponieważ bez problemu działą virtual PC/VirtualBox z Linuxem lub Winem XP.

Z tego błędu wnioskuję, że wirtualizacja jest wyłączona w BIOS’ie.

Musisz ją włączyć, aby działała. :slight_smile:

Koledzy, ale to raczej niemożliwe :slight_smile: POnieważ w biosie nic nie przestawiałem-ale… w sumie miałem zmianę kilku cześci w kompie i mogło się to i owo przestawić :stuck_out_tongue: Więc powiedzcie mi jak mam to ustawić i włączyć tą virtualizację. Biosa Mam: Award Phoenix.

Kolego, to że nie przestawiałeś nie znaczy ze nie jest wyłączona. Bo domyślnie ta opcja jest wyłączona. Wyszukaj w BIOSie funkcje Hardware Vitrualization czy coś podobnego i daj na enable.

Edit:

Dokładniej to: Advenced Bios Features---->Virtualization---->(Enter)Enabled.

Zaraz zobacze te funkcję w BIOSIE a na teraz THX :slight_smile: Zaraz dam znac czy jest OK :slight_smile:

EDIT; OK Dziękuje wszystkim zmieniłem funkcję i zapisałem ustawienia, teraz powinno działać.