Przed wersją 4.0, VirtualBox miał edycję “OSE” na licencji GPL, oraz wersję na licencji VirtualBox PUEL. Obecnie normalny build jest na licencji GPL, a jedynie specyficzne dodatki (Oracle VM VirtualBox Extension Pack) na licencji PUEL.
Licencja GNU GPL pozwala na komercyjne używanie oprogramowania (oraz wiele innych rzeczy - w zasadzie jest bardzo mało ograniczającą licencją).
Podsumowując, oprogramowania Virtualbox w wersji 4.0.6 można używać do celów komercyjnych, jak każdego, które jest na licencji GPL.
Czekam teraz, aż redaktorzy portalu poprawią dosyć zasadniczą nieścisłość na stronie z opisem programu. Program jest niezły, a taki opis, co tu dużo mówić, odstrasza ludzi, którzy chcieliby się pobawić lub nawet potestować w firmie w wirtualizację
– Dodane 20.05.2011 (Pt) 11:01 –
Pojawiła się już wersja 4.0.8, a redakcyjny opis nadal nieprawidłowy, żeby nie użyć mocniejszego słowa. Napisałem również maila do redakcji w tej sprawie, ale nie ma żadnego odzewu. Być może redaktorzy mają inne zdanie, w takim razie niech napiszą na czym je opierają.