VirtualBox 4.2.16 - błąd przy instalacji aktualizacji

Obecna wersja: VirtualBox 4.2.14

System: Windows XP

Błąd wywala, gdy już ma się zacząć instalacja. O co tu chodzi?

tzga.png

Hej,

A próbowałeś najpierw odinstalować poprzednią wersję Virtual Box’a, a dopiero po przeczyszczeniu systemu i rejestru - na przykład przy pomocy CCleanera - oraz restarcie uruchomić instalację ponownie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy nowy VirtualBox będzie w stanie po takim zabiegu rozpoznać wszystkie obrazy? Czy znowu będę je musiał po kolei ręcznie odłączać i podłączać?

Aktualizujesz czy robisz instalację nakładkową?

Na zainstalowany VirtualBox instaluje nową wersję.

Hej,

Niestety raczej tak. Będziesz musiał zaimportować maszyny do VBox’a.

:arrow: Próbowałeś pobrać instalator jeszcze raz?

:arrow: Przed ponowną instalacją wyczyść jeszcze raz katalog temporary.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie poskutkowało. Chyba jestem zmuszony wyexportować wszystkie maszyny… :frowning:

Nie rozumiem tylko dlaczego instalator próbuje się dobrać do całkiem starej instalki - 4.2.10

Hej,

A nie instalowałeś przypadkiem jakiegoś spolszczenia bądź innych dodatków do VirtualBox’a?

Ewentualnie spróbuj ściągnąć starszą wersję VBox’a, wypakuj ją do dowolnego katalogu i w czasie instalacji nowszej wersji, gdy pojawi się wspomniany komunikat, wybierz ścieżkę do wypakowanej wcześniejszej wersji programu. Wersję te znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nigdy, tylko oryginalna instalka z www.virtualbox.org.

Podobny problem widzę, że też był omawiany: https://www.virtualbox.org/ticket/11349

Hej,

A próbowałeś sposoby ze ściągnięciem poprzedniej wersji instalatora? Myślę, że to może być skuteczny sposób.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Instalator wymaga pliku .msi - instalka VirtualBox’a to plik .exe, więc go nie rozpoznaje.

Po kliknięciu “cancel” przy wyborze pliku .msi:

mhma.png

Hej,

Generalnie pisałem o rozpakowaniu pliku przy pomocy na przykład 7-zip’a. Jak się jednak okazuje, po rozpakowaniu nie jest tworzony plik msi, tylko masa innych plików. Dopiero uruchomienie instalacji powoduje wypakowanie dwóch plików - jeden *.msi, drugi common - w folderze Temp. Na maszynie wirtualnej uruchomiłem instalację tej wersji i otrzymałem brakujący plik. Powieszam go na moim serwerze i mam nadzieję, że to pomoże w odinstalowaniu programu, bądź instalacji nowszej wersji - najpierw mimo wszystko spróbować aktualizacji. :slight_smile: No i link - click. Daj znać, jak poszło. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety, nie chce działać…

4x34.png

W folderze Temp tworzy się u mnie plik, ale o nazwie zaczynającej się od aktualnej wersji - VirtualBox-4.2.16…

Hej,

Strasznie dziwne, że instalator płacze o to, że paczuszka, którą powiesiłem, nie jest poprawną wersją instalatora. Próbowałeś może pliczek przenieść do katalogu Temp, czyli do standardowego miejsca, do którego instalator się odnosi? I wtedy jeszcze raz uruchomić proces instalacji nowej wersji Virtual Box’a?

To akurat jest normalne i poprawne. Po rozpoczęciu instalacji kreator wypakowuje do katalogu Temp pliki potrzebne do instalacji - w zależności od platformy przygotowane są one dla systemu 32- bądź 64- bitowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, plik był nawet w tempym folderze, ale dalej nie śmiga. Po co mu stara instalka? #-o

Hej,

No to już tracę pomysły. W końcu oprócz tego pliku, w czasie instalacji, instalator tworzy jeszcze jakiś plik danowy, ale przecież o niego instalator nie płacze… :frowning:

Trudno powiedzieć. Tak naprawdę wcale jej nie potrzebuje, skoro poprawny plik widzi jako błędny. Wszystko więc wskazuje na to, że w czasie instalacji bądź użytkowanie programu coś się zepsuło.

:arrow: A w ogóle program działa poprawnie?

:arrow: Instalacja nowej wersji nie działa tak samo, jak i tej uszkodzonej?

:arrow: Deinstalacja też płacze o pliczek msi?

Jeśli tak, to chyba jedną z ostatnich możliwości jest wywalenie programu przez zewnętrzne deinstalarory bądź Windowsowy odpowiednik Windows Installer CleanUp Utility.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ogólnie program działa poprawnie. Nie chciałem go odinstalowywać, ponieważ mam utworzonych pełno maszyn, których nie chcę stracić. No cóż… Trzeba będzie zacząć export.

Hej,

Zastanawiam się tylko, czy program będzie dało się poprawnie i bezproblemowo odinstalować, skoro przy instalacji nowszej wersji pojawiają się problemy, w sumie niewiadomego pochodzenia i trochę niewytłumaczalne.

:arrow: Próbowałeś samemu wyodrębnić pliczek, który ja podwiesiłem na stronie www?

:arrow: Czyściłeś rejestr przy pomocy jakiegoś oprogramowania - na przykład CCleaner’a?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Tak, jednak podczas instalacji tworzy mi się jedynie plik .msi z obecną wersją.

  2. Tak, czyszczę regularnie.

Hej,

Tak, ale chodziło mi o uruchomienie instalacji tej wersji, którą posiadasz obecnie. I wyciągnięcie tak tworzonego pliku.

Pozdrawiam,

Dimatheus