Virtualbox brak opcji 64 bit

Witam!

Mam problem, gdyż zainstalowałem niedawno najnowszą wersję Virtualboxa (5.0.10), ale w opcjach wyboru systemu nie mogę wybrać 64 bit tylko są 32 bit. Mam laptop samsung/windows 8 64 bit. W biosie nie ma żadnej opcji Intel Virtualization Technology, w programach w panelu sterowania nie mam usługi hyper-v. Jeszcze tylko dodam, że podczas ponownego instalowania Virtualboxa i wybranie opcji repair w połowie instalacji wystąpił błąd. Nie mam pomysłów, pomóżcie :) 

Jaki procesor, a najlepiej podaj model laptopa, być może nie wspiera VT-x.

Posiadam procesor Intel Core i3 3110M, a model mojego laptopa to Samsung 350ESC-SO5PL

Sprawdź czy inna usługa nie “zabiera” VT-x. Ja miałem taka przypadłość po zainstalowaniu Visual Studio 2015 Community kiedy emulator Windows Phone zainstalował sobie usługe Hyper-V w systemie i VT-x było już zarezerwowane dla tej usługi, VirtualBox wtedy wyświetlał komunikat że nie mam wirtualizacji i mogłem instalowac tylko 32 bitowe maszyny - po wyłączeniu / odinstalowaniu Hyper-V wszystko wróciło do normy.

P.S. ten procesor według Intela wspiera VT-x

A jak sprawdzić czy inna usługa “zabiera” VT-x ?  W liście zainstalowanych programów nie mam VT-x.

Za pomocą “Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.” spr. czy przypadkiem nie masz zainstalowanego Hyper-V

Niestety nie.

Masz jakieś maszyny w VBX?

Nie. Nic w Virtualboxie jeszcze nie robiłem. Może jakieś ustawienia trzeba pozmieniać czy coś ?

Ok, wobec tego odinstaluj obecną wersję vbx uruchom komputer ponownie i zainstaluj nową, usuń skrót vbx z pulpitu i przejdź do katalogu w którym zainstalowałeś program, kliknij na virtualbox.exe prawym przyciskiem i utwórz nowy skrót na pulpicie.

Uruchom program.

Ok dzięki za radę.  Teraz nie mam przy sobie laptopa, ale jak wrócę to zaraz sprawdzę i napiszę czy po działało.  :)

Już podczas odinstalowania vbx pojawił się error. :( Poniżej zamieszczam zdjęcie. 

Przechwytywanie.PNG

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?

Problem naprawiony, a dokładniej sam się naprawił. :slight_smile: Dokładnie nie wiem co się stało ale po tym błędzie w trakcie odinstalowywania vbx uruchomiłem program i… zaskoczenie. Dziękuje wszystkim za poświęcony czas.

mam windows 7 professionl no oryginal 64-bit i w wyłącz lub włącz funkcje systemu windows nie mmam hyper-v

Jakbyś miał jeszcze problemy, też tak miałem - brak 64 bitowych systemów, to zainstalowałem starszą wersję, albo poczekaj na jeszcze nowszą.

Jest już nowsza

Mam problem, gdyż zainstalowałem niedawno najnowszą wersję Virtualboxa (5.0.10)

Jest już nowsza

Z 2 lata temu to pewnie była najnowsza, jak się chce to można sprawdzić czy nowsza wersja coś zmienia w kwestii 64 bitów https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads#VirtualBoxbinaries

Ja używając wersji przenośnej mogę zadeklarować 64 bit (spróbować można 32 bit z większą ilością ram i np. procesami na dopuszczalna maksymalną ilosć).
W menadżerze procesów polecam sprawdzić czy też startuje jako aplikacja 64 bitowa:


Można też zobaczyć UEFI:

Mam wersje 6.0.4 (najnowsza według strony) i mam tylko na 32 bity.
Informatyk ze mnie żaden więc…
Więc bardzo mało z tego wszystkiego u góry rozumnie.

W bios / uefi włącz virtual machine secure lub virtualization na enabled.

thx