VirtualBox i pendrive

Cześć ! Chciałbym zabrać się za zrobienie przenośnego środowiska pracy/awaryjnego edytowania dokumentów/etc … Chciałbym na pendrive np. 32 GB zainstalować portable VirtualBoxa dla Windows/Linux/MacOS i utworzyć dysk wirtualny, w taki sposób, że jak włącze któregoś z 3 VirtualBoxów to załaduje mi system. Ponadto chciałbym, po włożeniu pendrive i zresetowaniu komputera móc botować normalnie system z tegoż wirtualnego dysku. Jak się za to zabrać ?? W zasadzie sądzę, że musiał bym mieć jakiś “loader” który mi podmontuje ten dysk i załaduje z niego dane - GRUB coś takiego potrafi ?? Lub inaczej - zrobić partycje na system na pendrive i podłączyć pod nią VirtualBox’a - da się tak ?? Dzięki z góry za info i pomoc !

To Ci się może przydać:

https://www.howtoforge.com/using-raw-devices-in-virtualbox-vms

 

Nie tworzysz domyślnego dysku wirtualnego dla VBoksa, tylko nagrywasz obraz systemu na pendrive i posługujesz się tym poradnikiem. Potrzebne są co najmniej dwie partycje dla VBoksa - ta z systemem,a także ta z konfiguracją i instalacjami VirtualBox.

Zainstaluj Linuksa na Virtualnej maszynie. Wirtualną maszynę oraz dyski zachowaj na pendrive. Utwórz sobie skrót lub skrypt uruchamiający VMkę na pendrive i to wszystko.

Możesz zrobić jeszcze inaczej i wg mnie wygodniej. Zainstaluj na pendrive Debiana, potem Xen i z niego uruchamiaj Linuksa. Na słabszym sprzęcie będzie działał wydajniej, niż na VirtualBoksie.