VirtualBox i problem z USB

System host to Microsoft Windows 7 Professional 6.1.7600 i VirtualBox 3.20 Oracle, wcześniej był 3.18, 3,16 oczywiście sun’a. Problem jest taki wykrywa mi urządzenia na usb ale jak chce je zamontować wywala komunikat 0x80070057 i ich nie montuje. Miał ktoś z Was taki problem i jeśli tak to go rozwiązaliście. Dodam, że na Ubuntu 10.04 x64 nie ma takiego problemu, na windosie xp x86 również nie występuje. Dodam, że jest to Compal FL90 i wszystkie sterowniki są zainstalowane, dodam jeszcze w menedżerze urządzeń, sterowniki virtualbox service i usb monitor driver, w sekcji urządzeń niezgodnych z plug&play.

Jakieś sugestie???

Zapomnieć o USB:)

W sensie zapomnieć podłączyć czy zapomnieć zainstalować sterowników urządzenia, suna czy usb kontrolera, chipsetu płyty głównej, wszystko zainstalowane. Nie mam pojęcia dlaczego nie działa, na ubu x64 działa jak powinno.

Zainstalowałeś stery do USB? Niekiedy po podłączeniu pojawia się info o nowym sprzęcie… i wtedy należy wskazać folder drivers. Tam będą foldery o różnych nazwach… ale nas interesuje tylko ten z nazwą USB

Dodane 25.05.2010 (Wt) 10:24

Folder drivers powinien być w folderze gdzie masz zainstalowane VB.

Od ładnych kilku miesięcy wałkuję ten problem. I także nie mogę sobie z tym poradzić. (Host - Win 7 x64, gość - Win XP x32, Virtualbox 3.2.0).

Jak tylko próbuję podłączyć jakiekolwiek urządzenie USB na virtualu wyskakuje mi taki błąd:

usb.jpg

Próbowałem puste filtry, dodawałem gotowe, włączałem/wyłączałem obsługę USB 2.0 (EHCI), próbowałem na koncie admina,… NIC NIE DZIAŁA. Ciągle wyskakuje ten sam błąd.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu???