Virtualbox i różne IP

cześć, jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o virtualboxa. znalazłem kilka tematów na tym forum, ale nawet nie wiem, czy jest to odpowiedź na moje pytanie i niespecjalnie rozumiem, o co w nich chodzi, więc zakładam ten

chciałem zapytać, czy da się zrobić tak, że założę sobie np. 3 wirtualne maszyny w virtualboxie i każda będzie w sieci odczytywana z innym IP?

czytałem gdzieś na tym forum, że ktoś używał debiana, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. jeśli da się tak zrobić, to bardzo bym prosił o jakieś wskazówki

pozdrawiam

Pierwsze co zrób to spróbuj ustawic w virtualboxie w opcjach sieciowych na Bridge Adapter, wtedy maszyna będzie podłączona jak zwyczajnie kolejny komp w twojej sieci. Następnie ustaw DHCP na wszystkich maszynkach i każda powinna mieć inne IP. Sprawdzone bo dzisiaj tak robiłem :slight_smile:

hej, dzięki wielkie za odpowiedź. zainstalowałem windows xp oraz ustawiłem bridge adapter, tylko nie wiem, jak ustawić to DHCP i szczerze mówiąc nie wiem nawet, czy jest to program, czy funkcja w ustawieniach?

ps. czy zadziała wszystko, jeśli bridge adapter ustawiłem po zainstalowaniu windowsa?

pozdrawiam