VirtualBox - jak zainstalować system z pendriva?

Cześć. Chciałem potestować na virtualnej maszynie Winde 7 64 i Linuksa Mint. Instaluję VirtualBoxa najnowszego z dodatkami itp. Odpalam, tworzę co trzeba, daję START i jeśli wskazałem system, który chcę zainstalować z CD/DVD czy wirtualnego dysku - zaczyna się poprawnie instalka systemu. SUPER. Niestety podczas bootowania kiedy chcę wybrać, żeby bootował się z pendriva - kicha, nie widzi go. Mam POPRAWNIE utworzony pendrive. W opcjach VirtualBoxa w dziale USB dodaje filtr zaznaczając tam mojego pendiva. TAM widzi go poprawnie.

 

Reasumując, chcę na VitrualBoxie instalować sobie testowo systemy z Pendriva! Jak to tam zrobić/ustawić? Dzięki, pozdrawiam.

Wystarczy wejść w ustawienia danego wirtualnego systemu, potem w nośniki i dodać obraz ISO z systemem, który masz na pendrivie. Wykrywany jest normalnie i nie trzeba kombinować z ustawieniami. Jeżeli chcesz instalować system NA pendrivie, musisz na nim stworzyć wirtualny dysk, poprzez podanie odpowiedniej ścieżki podczas tworzenia wirtualnego systemu. W przeciwnym wypadku utworzy się on w domyślnej lokacji. Nawiasem skaleczyłeś ten opis tak, że nie bardzo wiem, z czym dokładnie masz problem. Piszesz, że instaluje ci się system normalnie z pendrive’a, a potem, że nie odpala z pendrive’a, z tym że jak ma odpalić z pendrive’a, skoro został zainstalowany najprawdopodobniej na dysku?

Dziękuję za radę, zaraz sprawdzę. Napisałem jasno, że z CD/DVD czy wirtualnego dysku - zaczyna się poprawnie instalka systemu. Jeśli chcę wybrać instalację/bootowanie z perndrive - BRAK takiej możliwości, zaraz przetestuję Twoją radę.

 

Chcę na Virtualboxie instalować systemy z pendriva bootowalnego, którego utwórzyłem poprawnie. Krócej i jasniej nie potrafię :slight_smile:

 

 

w opcji STORAGE danego wirtualnego systemu nie wykrywa mi litery/napędu/pendriva! Widzi tylko fizyczny napęd DVD i virtualny napęd Demona. I tylko tam umieszczone ISO instaluje się poprawnie.

 

p.s. pendrive POPRAWNIE zrobiony jako bootowalny programem Win to Flash

a ja moge dodać że z wirtualnych maszyn korzystam dość sporo i moge powiedzieć żę vbox jest teraz zbugowany jak ■■■■■■■.

 

proponuje vmware nie bedziesz miał z nim praktycznie problemów w porównaniu do vboxa.

 

i wydaje mi się że raczej źle nagrałeś ten system na pena rufus np powinien ząłatwić sprawe.

Program Win to Flash w 1 okienku wskazać obraz ISO z system, w 2 okienku Pendriva, START, gotowe. Jak źle nagrałem? :confused: I nagle się czuje jak 5 latek, który ma styczność 1 raz z kompem. Chciałem tylko pobawić się w instalkę systemów na wirtualnej maszynie. Szukam po necie, 90% opinii virtualbox i super, bootowalny pendrive? obraz ISO + Win to Flash i super. Teraz okazuje się, ze wszystko beee… :confused:

 

 

cholernie “dobry” ten wmware, najnowsza wersja jest TYLKO na 64bit,  a instaluję z oficjalnej strony ostatnią na 32 bity i tylko OPEN i DOWNLOAD w opcjach…

A no tak, bo zrobiłeś bootowalny pendrive dla normalnej instalacji przy rozruchu bez VB, a w przypadku tego programu wystarcza sam obraz ISO i odpowiednio ulokowany wirtualny dysk, który tworzymy w kreatorze programu. Dodatkowo ostatnia wersja VB jest tak zbugowana, że u mnie w ogóle nie działa, dlatego polecam poszukać wersji 4.1.10 r76795, bo ta działa u mnie bez większych wad.

TAK, mam pendrive zrobiony obecnie Rufusem dla normalnej instalacji! Czy TAK przygotowanego pendrive nie da się użyć jako startowy w Virtualboxie? Zainstalowałem nawet tę wersję o której pisałeś, to samo. Czyli nie mogę nigdzie wskazać, żeby z TAK przygotowanego na Rufusie pendriva instalował windows7 na Virtualboxie?

 

 

Chcę mieć takiego pendriva z instalacją W7, pełno jest programów i sposobów, żeby taki zrobić ale nie mam jak sprawdzić czy po zrobieniu on działa. Dlatego chciałem na virtualnej maszynie. Bo jak przyjdzie mi postawić system na starym lapku bez cd-romu, będę chciał stawiać system z pendriva i wtedy kicha…