VirtualBox - jakie i skąd sterowniki do karty graficznej?

Zainstalowałem VirtualBox’a pod Windowsem 7, a następnie w VirtualBox’ie zainstalowałem Windows’a XP. Zauważyłem, że brak w wirtualnym systemie sterowników do kontrolera wideo. Jest tylko w zakładce “sprzęt” napisane: “? kontroler wideo (zgodny z VGA)”. Jaki więc mam zainstalować sterownik i skąd go wziąć?

Nie ma potrzeby instalacji sterowników na systemie wirtualnym. Wszystko jest emulowane. Taką też opcję powinieneś zaznaczyć w opcjach karty graficznej we właściwościach wirtualnej maszyny. Przydatne może być zainstalowanie komponentów integrujących system wirtualny z rzeczywistym i optymalizujący pracę wirtualnego. W VirtualBoksie nazywa się to Guest Additions. http://www.dedoimedo.com/computers/virt … ddons.html

Dzięki. Właśnie to zrobiłem i przy okazji zauważyłem, że ten kontroler wideo po instalacji Guest Additions został rozpoznany jako VirtualBox Graphics Adapter.

Swoją drogą - jest sens instalowania VisualStudio 2008 na maszynie wirtualnej? To wielka kobyła więc zastanawiam się czy nie będzie działać zbyt topornie. Dla maszyny wirtualnej dałem 1024MB RAMu, włączyłem Akcelerację 3D, udostępniony jest 1 rdzeń procesora (bo więcej nie mogłem dać - opcja była zaszarzona).

Mam pytanie - gdzie znajdę opcje karty graficznej w wirtualnej maszynie? Guest Additions mam zainstalowane, ale nie rozpoznaje mi mojej karty graficznej GeForce 9600GTX tylko VirtualBox Graphic Adapter. Mam coś takiego https://zapodaj.net/bf974373125a9.png.html Dostawcą sterownika jest Oracle i to się kłóci - chyba ze sterownikami nVidii

po co kolejne tematy? do tego odkopywane z przed 7 lat?

tam dostałeś odpowiedź

Z jedną kartą graficzną będzie ciężko uzyskać Ci coś, co oczekujesz… Szukaj pod hasłem “Passthrough”