VirtualBox - kilka pytań - Instalacja Linuksa

Instalując system od nowa postanowiłem również zrobić porządek z Virtualboxem, stąd kilka pytań do innych użytkowników (którzy na pewno znają odpowiedzi :).

Jaką wersję VirtualBoxa opłaca się obecnie zainstalować? Najnowszą, ostatnią po polsku czy jakąś specjalną? Widziałem wersję dla systemów 64-bitowych, a nie pamiętam, bym miał na starej wersji jakiś problem z instalacją takich systemów…

Jakie wersje w takim razie OSów powinno się instalować w VB? 32-bitowe czy 64-bitowe, jeśli zależy nam na szybkości i stabilności?

Wszystkie tematy jakie znajduje to problemy z użytkowaniem już zainstalowanego VB, dlatego pytam w osobnym wątku :slight_smile:

System host to Win 7 Pro 64-bit.

Jeśli posiadasz system 64 bitowy to instalujesz VirtualBox 64 bitowego. Najlepiej jest instalować najnowszą wersję z prostej przyczyny, gdyż są usunięte błędy występujące w starszych wersjach. Co do języka ktoś na portalu podawał linki do polskiego tłumaczenia musiałbyś poszukać.

Jakie OS’y instalować? Na pewno nie instalowałbym systemów 64 bitowych. Wątpię żebyś przypisywał maszynom witrulanym więcej niż 4 GB RAMu, a jak nie dasz więcej niż 4GB ramu to instalujesz po prostu sobie 32 bity.

Takie jakie zamierzasz testować :wink: Nie ma jednej recepty. Jeżeli chcesz przetestować system w wersji 64 bitowej, a twój sprzęt temu sprosta, instalujesz wersję 64 bitową. Chcesz przetestować system w wersji 32 bitowej? Instaluj więc system w takiej wersji.

Jest jeden instalator VirtualBox’a (x86/amd64).

Aby zainstalować 64 bitowy system na VB twój procesor musi obsługiwać Wirtualizację.