VirtualBox konfiguracja sieci mostek

Pytałem się juz w innym dziale, ale może tu będzie lepiej.

Mam windows 7 i postawiłem sobie na nim VirtualBox z Windowsem XP. Chciałbym troche pobawić się siecią ale już napotkałem problem, mianowicie win7 który jest hostem nie może spingować wirtualnej maszyny na której jest XP. Grzebałem troche w google ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Wiem tylko, że muszę użyć połączenia mostkowego. Gdy mostkuję swoje fizyczne połączenie sieciowe z virtualną kartą VirtualBox Host - Only Network tworzy mi się mostek i nie wiem za bardzo co dalej. Próbowałem ustawiać numery ip po stronie hosta i gościa na różne sposoby ale jakoś nie wychodzi, nie jestem za mocny w sieciach. Please help :slight_smile:

p.wojtek , masz jakiś router? Po prostu w ustawieniach VBoxa daj “mostkowana karta sieciowa” na Windows 7 nic nie musisz więcej robić.

Nak własnie tak robie, ustawiłem połączenie mostkowe za pomocą mojej karty w laptopie, ale systemy nie widzą się między sobą. Puszczam pingi i nic… Coś trzeba pewnie jeszcze skonfigurować, ale nie wiem co. Czy adresy w maszynie virtualnej musze ręcznie skonfigurować? Jeżeli tak to jakie mam podać?

p.s rutera nie mam.

72842850854826392784_thumb.jpg - moje ustawienia, działają w 100%

Ustawiłe taki sam typ karty jak ty ale dalej nic nie działa. Na systemie gościa nie widać teraz w ogóle żadnego połączenia. Gdy wpisuje ipconfig wyskakuje “konfiguracja IP systemu Windows” zamiast numerów ip. A ty możesz pingować się między systemami wzajemnie?

p.wojtek , tak, 100% pakietów zostaje zwróconych.

Zlikwiduj najpierw połączenie mostkowe pomiędzy kartą sieciową, a kartą wirtualną, ustaw tak, jak proponuje Łukasz, zrestartuj system na wirtualnej maszynie i musi wszystko działać. Powinieneś uzyskać adres IP z tej samej klasy adresowej oraz z tej samej podsieci, jeśli mimo tego nie można pingować, sprawdź ustawienia zapory sieciowej wirtualnego systemu.

Pozdrawiam!

No tak wystarczyło wyłączyć zaporę po stronie gościa a ja cuduję… ](*,) ](*,) ](*,)

Dzięki za naprowadzenie :slight_smile:

Pozdrawiam :!: