VirtualBOX kontra FreeNAS - problem

Witam
Mam kłopot z zainstalowaniem FreeNAS 11.1 (z oficjalnej strony). Gdy uruchamiam maszynę virtualną i pojawia się grub z wyborem metody instalacji, to co bym nie wybrał pojawia się taki widok jak poniżej. Z tego co czytałem w artykułach instalacja przebiega “troszkę inaczej” i mam kłopot co zrobić. Poniżej wstawiam zdjęcia z konfiguracją Virtuala.

Przy okazji aby podeślę skan z frst, może coś się rzuci w oko, co warto zrobić.
Addition.txt (43,1 KB)
Shortcut.txt (63,3 KB)
FRST.txt (243,6 KB)
Dziękuje i pozdrawiam w tym pięknym dniu :wink:

Daj na czas instalacji chociaż 8GB RAM. Wyłącz może dźwięk. Zmień może na BSD z Linuksa.

Racja, jakoś zafiksowałem się na tym, że to Linux ale już przestawiłem.

Przestawiłem, nie działa z tymi ustawieniami.

Z ciekawości jakim tropem idziesz /szedłeś (przy okazji chce się po prostu czegoś dowiedzieć - bo mogę biernie wklepywać formułki, które dostanę ale jak mam okazję porozmawiać z kimś mądrzejszym, to fajnie byłoby skorzystać)? Bo ja np. wyszedłem z założenia, że FreeNAS, nie ma jakiś wygórowanych wymagań, wg. wikipedii wręcz niecałe 32 RAMu, więc 2 GB powinno wystarczyć, zwłaszcza, że świeża 7 X64 po reinstalacji i oprogramowaniu z tego co pamiętam nie przekraczała 4 GB (nie pamiętam dokładnie wyników). Dźwięk to uznałem, że to jest uniwersalny sterownik VB, więc też krzywdy nie zrobi (w sumie przy okazji: na klasycznym “serwerze” też się nie bawi w sterowniki do tych “zbędnych” urządzeń typu karta dźwiękowa lub grafika [bo nie są w sumie chyba jakoś wykorzystywane zazwyczaj a jednocześnie kolejne mb kodu, który może być dziurawy]? - czy może to jest “typowa” próba zweryfikowania problematycznych sterowników) …

FreeNAS i 32MB - pewnie pomyliłeś miejsce ile zajmuje na dysku/karcie pamięci. Co do pamięci - wszystko zależy jaki system plików użyjesz. RAM w przypadku NASów jest bardzo ważny i liczy się średnio 1GB / 1TB przy startowym 8GB RAMu.

możliwe. Ok dzięki za wyjaśnienia :wink: