Virtualbox LAN/Katalogi współdzielone dla zielonego


(przemekfilu) #1

Witam, nie wiem czy nie powinienem pisać tego w dziale "Sieci komputerowe" więc pisze tu.

Zainstalowałem sobie Virtualbox'a. Mam Windowsa XP i na VB również tego samego XP. Po zainstalowaniu wszystko wygląda dobrze, od razu mam połączenie z internetem, ale nie potrafię skonfigurować LAN'u... Szukałem info na temat Współdzielonych katalogów i dużo tego, ale nic mi nie pomaga... Mógłby ktoś napisać dokładnie jak zrobić te katalogi? Chce moje dyski lokalne mieć na VB... Prosił bym o napisanie tego tak na rozum kompletnego, bo naprawdę tego nie ogarniam ... .

Z góry dziękuje...


(Dritone) #2

Musisz zainstalować Virtual Machine Additions, po tym zabiegu udostępnij współdzielone katalogi w ustawieniach maszyny (Ustawienia >> Współdzielone katalogi).


(przemekfilu) #3

Czy Virtual Machine Additions nie jest czasem do Virtual PC od Microsoftu? Jak coś to instalowałem już wcześniej VB Guest Additions i nic to nie daje jeżeli chodzi o mój problem... Dyski mam już dodane do listy.


(Dritone) #4

Tak, chodzi oczywiście o te dodatki dla VirtualBoxa (jak je zwał tak zwał :wink: ). Dziwna sprawa... mówisz, że katalogi (czy dyski) dodałeś i nadal ich nie widzisz?


(przemekfilu) #5

Tak jest...

71280854.th.jpg


(pakeroso) #6

A teraz spod wirtualnej maszyny w Mój komputer wchodzisz w Narzędzia -> Mapuj dysk sieciowy.

Po kilkunastu sekundach oczekiwania (a może od razu) w jednej z tych trzech grup (już nie pamiętam której) powinny się pojawić dyski, które chciałeś współdzielić.


(przemekfilu) #7

Nie jest dokładnie tak jak na Twoim screenie (LAN nie działa u mnie), wcześniej tak robiłem i nic, ale teraz widzę już foldery... Dziękuje wszystkim....

Awww... A teraz pytanie nieco z innej beczki. Dysk mam ustawiony na 13 GB i gdy chce sobie skopiować instalkę programu all robi się szare i jest u góry napisane "wstrzymana" jak chcę zainstalować to, to samo... Co mam zrobić?