Virtualbox LAN/Katalogi współdzielone dla zielonego

Witam, nie wiem czy nie powinienem pisać tego w dziale “Sieci komputerowe” więc pisze tu.

Zainstalowałem sobie Virtualbox’a. Mam Windowsa XP i na VB również tego samego XP. Po zainstalowaniu wszystko wygląda dobrze, od razu mam połączenie z internetem, ale nie potrafię skonfigurować LAN’u… Szukałem info na temat Współdzielonych katalogów i dużo tego, ale nic mi nie pomaga… Mógłby ktoś napisać dokładnie jak zrobić te katalogi? Chce moje dyski lokalne mieć na VB… Prosił bym o napisanie tego tak na rozum kompletnego, bo naprawdę tego nie ogarniam … .

Z góry dziękuje…

Musisz zainstalować Virtual Machine Additions, po tym zabiegu udostępnij współdzielone katalogi w ustawieniach maszyny (Ustawienia >> Współdzielone katalogi).

Czy Virtual Machine Additions nie jest czasem do Virtual PC od Microsoftu? Jak coś to instalowałem już wcześniej VB Guest Additions i nic to nie daje jeżeli chodzi o mój problem… Dyski mam już dodane do listy.

Tak, chodzi oczywiście o te dodatki dla VirtualBoxa (jak je zwał tak zwał :wink: ). Dziwna sprawa… mówisz, że katalogi (czy dyski) dodałeś i nadal ich nie widzisz?

Tak jest…

71280854.th.jpg

A teraz spod wirtualnej maszyny w Mój komputer wchodzisz w Narzędzia -> Mapuj dysk sieciowy.

Po kilkunastu sekundach oczekiwania (a może od razu) w jednej z tych trzech grup (już nie pamiętam której) powinny się pojawić dyski, które chciałeś współdzielić.

http://obrazki.elektroda.net/43_1232749850.jpg

Nie jest dokładnie tak jak na Twoim screenie (LAN nie działa u mnie), wcześniej tak robiłem i nic, ale teraz widzę już foldery… Dziękuje wszystkim…

Awww… A teraz pytanie nieco z innej beczki. Dysk mam ustawiony na 13 GB i gdy chce sobie skopiować instalkę programu all robi się szare i jest u góry napisane “wstrzymana” jak chcę zainstalować to, to samo… Co mam zrobić?